Buradasınız: Home » Judo » Vedat Albayrak 5. oldu

Vedat Albayrak 5. oldu

Vedat Albayrak 5. oldu

Olimpiyat yolunda yılın ilk puan kazandıran büyük organizasyonlar arasında yer alan ve Tel Aviv’de devam eden Grand Prix’in ikinci gününde erkekler 81 kiloda Vedat Albayrak sıkletinde beşinci oldu.

Tel Aviv Grand Prix’te Vedat Albayrak beşinci oldu. 81 kiloda tatamiye çıkan Albayrak, bronz madalya müsabakasında Gürcü Luka Maisuradze’ye altın skorda yenildi ve sıkletinde beşinci sırada yer aldı.

Albayrak, ilk turu bay geçti. İkinci turda İsveçli Robin Pacek’i altın skorda ippon (3 shido) ile yendi ve üçüncü tura yükseldi. Bu turda Moldovalı Dorin Gotonoaga ile karşılaşan judocumuz waza-ari puanıyla galip geldi ve çeyrek finale çıktı. Koreli Sungho Lee’yi altın skorda ipponla (3 shido) yenerek yarı finalist olan Albayrak, Rus Aslan Lappiganov’a yenildi ve bronz madalya mücadelesine kaldı. Gürcü Luka Maisuradze ile üçüncülük için karşılaşan judokamız, normal süresi puansız tamamlanan maçın altın skorunda yenildi.

Aynı sıkletteki diğer judocumuz Muhammed Mustafa Koç, ilk turda Amerikalı Nicholas Delpopolo’u normal süresi puansız tamamlanan maçı altın skorda ippona yenerek ikinci tura çıktı. Bu turda Karadağlı Nebojsa Gardasevic ile karşılaşan Koç, rakibini ipponla yendi ve bir üst tura çıktı. Gürcü Luka Maisuradze ile yaptığı üçüncü tur maçını kaybeden Koç, elendi.

73 Kiloda Bilal Çiloğlu ilk turda maç yapmadı. İkinci turda İsviçreli Nils Stump ile yaptığı mücadeleyi altın skorda kaybetti. Aynı kilodaki diğer judokamız Halil Çimen, ilk maçında Arnavut Marco Maddaloni’ye yenildi ve elendi. 63 Kiloda Minel Akdeniz; ilk turu bay geçti. İkinci maçında Kanadalı C.Beauchemin Pinard’ye yenildi ve elendi.

Tel Aviv Grand Prix’in yarın son gününde kadınlar +78 kiloda Kayra Sayit, erkekler 90 kiloda Mikail Özerler, 100 kiloda Mert Şişmanlar ve +100 kiloda Cemal Erdoğan kürsü mücadelesi yapacaklar.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com