Buradasınız: Home » TEKVANDO » Tekvando Şampiyonası resmi açılışı yapıldı  

Tekvando Şampiyonası resmi açılışı yapıldı  

Tekvando Şampiyonası resmi açılışı yapıldı   

Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen açılış törenine, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Tekvando Federasyonu Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Keçiören Kaymakamı  Uğur Bulut,  Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, davetliler, hakemler, antrenörler, sporcular ve aileler katıldı.

 Açılış töreninde Kocakaya, Şahin ve Bulut birer konuşma gerçekleştirdi ve dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

68 ilden 1500 sporcunun katıldığı müsabakalar sonunda ilk 8 içinde yer alanlar, 3-7 Şubat tarihlerinde İstanbul’da yapılacak 7. Uluslararası Türkiye Açık Turnuvası’nda milli takımımızı temsilen mücadele edecek.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr.  Metin Şahin, şampiyonanın önemine dikkati çekerek, “Şampiyonayı gerçekleştirmemizin amacı, sene başından ilk 8 ve ilk 16’ya girecek sporcuların belirlenip ulusal ve uluslararası müsabakalarda değerlendirilerek rekabeti arttırmak, daha önemlisi birinci, ikinci, üçüncü sırada çıkacak sporcularımızı seçerek başarımızı daha da ileriye götürmektir. Bu açıdan şampiyona, milli takım seçmesi niteliğinde” ifadelerini kullandı.

Türkiye şampiyonasının ilk basamak olduğunu söyleyen Şahin, “Bugün burada çok güzel yarışmalar oluyor. Yeni sporcular sahaya çıkıyor, tecrübeli sporcularla müsabakalara çıkarak tecrübelerini artırıyor. Katılım sayısı çok fazla, rekabet gücümüz daha da artıyor. Bu da başarımıza yansıyor. Çıkan sonuç inşallah milli takımlara pozitif etkide bulunacaktır” diye konuştu

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com