Buradasınız: Home » Atletizm » Milli Judocu Murat Olcay Atletizm de fırtına gibi esti  

Milli Judocu Murat Olcay Atletizm de fırtına gibi esti  

Milli Judocu Murat Olcay Atletizm de fırtına gibi esti   

İstanbul/Ataköy’de Atletizm Federasyonu Kapalı Spor Salonunda yapılan 171’i Erkek, 40’ı Kadın olmak üzere toplam 211 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Masterler Salon Türkiye Şampiyonasında, Veteran Milli Judocu Murat Olcay M-55 Yaş grubunda katıldığı Gülle Atma yarışmasında 9,26 mt ile Türkiye 2.cisi oldu.

Milli Judocu,spor adamı Murat Olcay, gençlere bir öğütüm var “Sporun yaşı yoktur, her yaşta spor yapabilirsiniz. Ama önemli olan sporu hayatımızın bir parçası yapmak. Sporla yaşamaktır. Ancak bu sayede özellikle gençlerimiz,bağımlılık yapan maddelerden kurtulabilir ve sağlıklı başarlı bir yaşamın var olduğunu fark edebilir dedi.
Milli Judocu, Murat Olcay’ın Judo dalında birçok Türkiye Şampiyonluğu ,  ju jitsu, atletizm, kürek gibi farklı spor dallarında da müsabık sporcu olarak yarışmalara katılmaktadır.
Birçok spor branşında yarışma amacının sağlıklı olmak dışında gençlere örnek olarak, onların her türlü kötü alışkanlık ve bağımlılıktan kurtulmalarına yardımcı olmaya çalıştığını, ayrıca DUMESF (Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu) Üst Kurul Üyesi olarak birçok sosyal etkinlikler düzenlediklerini, Spor yapmanın yaşı olmadığını, her yaşa uygun spor aktivitesi olduğunu, artık Dünya Sağlık Örğütünce de egzersiz = ilaç olarak kabul edildiği, sloganlarının; ‘spor yap sağlıklı kal, sağlıklı ve temiz bir nesil yetişsin’ olduğunu ifade etmiştir.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com