İsveç Karate Milli Takımı Türkiye’de Kamp Yaptı

İsveç Karate Milli Takımı Türkiye’de Kamp Yaptı

isvec-karate-takimi-turkiyede-kamp-yapti-2

07-10 Kasım 2013 tarihlerinde İspanya’nın Guadalajara şehrinde yapılacak  Dünya Ümit Genç Karate Şampiyonası ve 21 Yaş Altı Dünya Kupası’na hazırlanan İsveç Karate Milli Takımı, çalışmalarını İstanbul’da sürdürdü.

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Karate Takımı’nın misafiri olan İsveçli karateciler, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Burhan Felek Spor Kompleksi Milli Takımlar Kamp Merkezi’nde kaldı. Antrenmanlarını Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonu’nda yapan İsveçli milli karateciler, bu arada İstanbul’u gezme imkanı da buldu.

İsveç Milli Takım kafilesinde, dünya üçüncüsü Türk asıllı karateci Sadık Sadık da bulunuyor. Aynı zamanda kafilenin tercümanlığını da yapan Sadık, İsveçlilerin Türkiye’de bulunmaktan çok memnun kaldıklarını, İstanbul’u gezdiklerini ve Boğaz turu yaptıklarını kaydederek, “Her fırsatta, İstanbul’a olan hayranlıklarını dile getirdiler. Kız Kulesi’nden başlayarak bir tekne turu yaptık. Boğaz’da çay simit keyfi yaşadılar. Kanlıca’da yoğurt yediler. Onlar için unutulmaz anılar oldu. İspanya’daki şampiyona öncesi, Türkiye’de yaptıkları kampın çok faydalı geçtiğini ve ülkemize yine gelmek istediklerini söylediler” dedi.

İsveçliler’e evsahipliği yapan Üsküdar Belediyesi Karate Takımı Teknik Direktörü ve şampiyon karateci Okay Arpa da, Türkiye’nin karatede bir dünya markası olduğunu kaydederek, “Bize ortak kamp yapmak istediklerini söyledikleri zaman, memnuniyetle kabul ettik. Onları en iyi şekilde ağırlamaya gayret gösterdik. Başka ülkelerden de buna benzer teklifler alıyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da bu tür faaliyetlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Yorum Yapın

© 2011 Powered By Atokyay