DOLAR 32,7682
EURO 35,0901
ALTIN 2.459,44
BIST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
29°C
Parçalı Bulutlu
Paz 30°C
Pts 29°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Yusufeli’li Kanocular 3 kategoride birinci oldular  

Yusufeli’li Kanocular 3 kategoride birinci oldular   
15.03.2019
A+
A-

Türkiye Kano Slalom Federasyonunun 2019 faaliyet programında yer alan Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Akarsu Kano Slalom Kupası yarışları Rize/Ardeşen Kano Parkurunda yapıldı.

Haber: Hayati Akbaş

Rize’de makamında geçtiğimiz Aralık ayında bir polis memuru tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi anısına Ardeşen ilçesinde Akarsu Kano Slalom Kupası düzenlendi. Fırtına Vadisi’nde düzenlenen yarışlara Artvin, Rize, Trabzon ve Ankara’dan toplam 64 sporcu katılırken, sadece Artvin’den 45 sporcu kanosu ile yarışlarda mücadele verdi. 10 kategoride düzenlenen yarışmalarda 25 hakem, 8 güvenlik ve 5 kişilik tertip komitesi görev aldı.

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 35 sporcusuyla katıldığı yarışlarda Büyük Erkek K1,    Büyük Bayan K1 ve Yıldız Erkek C1 kategorilerinde birincilik elde etti.

Oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olan yarışlarda;

Büyük Erkek K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, Yusuf Emir Ertek ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Emir Toprak ikinci, Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Usta üçüncü oldu.

Büyük Erkek C1 kategorisinde; Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Dursun Can  Karaduman birinci oldu.

 Genç Bayan K1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Rabia Arslan ikinci oldu.

Genç Bayan C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, ÇAYKUR Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Esra Korkmaz ikinci,

Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Rabia Arslan üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Usta birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Melih Can Akduman ikinci oldu.

Büyük Bayan K1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat birinci oldu.

 Büyük Bayan C1 kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporlar Gençlik Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci oldu.

Yıldız Erkek K1 kategorisinde; Haccettepe Spor Kulübü’nden Bahadır Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Furkan Polat ikinci, Şevket Kaya üçüncü oldu.

Yıldız Erkek C1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Muhammet Ali Köse birinci, Furkan Polat ikinci, ÇAYKUR Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emir Fazı Yazıcı üçüncü oldu.

 Yıldız Bayan K1 kategorisinde; Beşikdüzü Yelken Spor Kulübü’nden Büşra Güdü birinci oldu.

Kafile başkanı ve antrenör olarak Yusufeli Belediyesi spor sorumlusu Mehmet Tüylü ve Büşra Ertek sporculara eşlik etti.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.