DOLAR 32,1756
EURO 34,9645
ALTIN 2.509,22
BIST 10.976,11
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Açık
İstanbul
25°C
Açık
Çar 22°C
Per 23°C
Cum 23°C
Cts 22°C

Yıldızlarda Mesut Yılmaz ve Mevlana Şampiyon

03.04.2014
A+
A-

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve İl Sporluğu Atletizm İl Temsilciliği’nce ENKA Spor Kompleksi’nde düzenlenen İstanbul Ortaokullar Bayan ve Erkekler Puanlı Atletizm Birinciliği Bayanlarda Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu, Erkeklerde de Pendik 75. Yıl Mesut Yılmaz Ortaokulu’nun şampiyonluğu ile sona erdi.

İki gün süren yarışmalar sonucunda Bayanlarda Şampiyon Sultanbeyli Ortaokulu 407 puanla İstanbul Şampiyonluğuna imzasını atarken, Beykoz Paşabahçe Ortaokulu 401 puanla ikinci ve Ümraniye Selçuk Ecza 50.Yıl Ortaokulu da üçüncü olma başarısını gösterdi.

Büyük bir çekişme ve heyecan içerisinde geçen Ortaokullar Puanlı Atletizm Birinciliği Erkekler Şampiyonası’nda da Pendik 75. Yıl Mesut Yılmaz Ortaokulu 426 puanla ipi göğüsleyen okul oldu. Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu 400 puanla ikinci ve Küçükçekmece Söğütlüçeşme Ortaokulu da 382 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyonada takım halinde ilk üç dereceyi alan takımlar ile kategorilerinde ilk üç dereceyi kazanan sporculara düzenlenen törende madalya ve kupaları İstanbul Atletizm İl Temsilcisi Salih Nathur, Müsabaka Direktörü Can Korkmazoğlu, İl Hakem Komitesi Üyesi Şevket Ustaoğlu ve öğretmenlerce verildi.

yildizlarda-mesut-yilmaz-ve-mevlana-sampiyon-2

Bayan ve Erkeklerde kategorilere göre ilk üç sırayı kazanan sporcularda şöyle oldu:

BAYANLAR:

100 METRE: 1- Başak Gül, 2-Melisa Şimşek, Nisanur Güney.

100 METRE ENGELLİ: 1-Eda Yıldırımer, 2-Burcu Karabul, 3-Helin Güllü.

300 METRE: 1-Nil Sıla Kılıç, 2-Melisa Şimşek, 3-İlayda Güner.

800 METRE: 1-Zehra Erhan, 2-Ezgi Kaya, 3-Cansunur Kaya.

1500 METRE: 1-Enise Çorumlu, 2-Tuğba Yağışan., 3-Evin Demir.

UZUN ATLAMA: 1-Nazlı Demirkılıç, 2-Leyla Memügüven, 3-Nazlı Deniz Ürenli.

GÜLLE ATMA: 1-Nazlıcan Bektaş, 2-Derya Güldal, 3- Şevval Özkaya.

YÜKSEK ATLAMA: 1- Leyle Jalili, 2-İrem Zehra Karababa, 3-Nazlı Demirkılıç

CİRİT ATMA: 1-Gülseven Kılıç, 2-Buket Usta, 3-Şevval Özkaya.

4X100 METRE BAYRAK: 1-Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu (56.09), 2-Beykoz Paşabahçe Ortaokulu (57.22), 3- Ümraniye Selçuk Ecza Ortaokulu (79.20)

TAKIM: 1-Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu: 407 puan.

2-Beykoz Paşabahçe Ortaokulu: 401 puan.

3- Ümraniye Selçuk Ecza Ortaokulu: 308 puan.

ERKEKLER:

100 METRE:1- Yunus Emre Can, 2-Yusuf Kuluğ, 3-Ali Varan

100 METRE ENGELLİ: 1-Hamza Şimşek, 2-Sinan Bulat, 3- Osman Furkan.

300 METRE: 1-Şevki Kerim Mamati, 2-Sinan Bulat, 3-Mehmet Yaz.

800 METRE: 1-Selim yetkin, 2-Mazlum Şahin, 3-Burak Gürgen,

2000 METRE: 1-Yunus Emre Kısaer, 2-Fırat Çelik, 3-Onur Anbarcı.

ÜÇ ADIM ATLAMA: 1-Yunus Emre Cin, 2- Emre Can Atmaca, 3- Emin Küce.

YÜKSEK ATLAMA: 1-Eren Er, 2-Mert Günerhan, 3-Ali Varan.

DİSK ATMA: 1-Muhammet Doğan, 2- Mesut Polat, 3- Uğur Korkmaz.

GÜLLE ATMA: 1- Furkan Kuer, 2-Musa Konben, 3-Muhammet Doğan.

UZUN ATLAMA: 1-Ömer Faruk İçyar, 2-Yasin asil, 3-Furkan Kaşaroğlu.

CİRİT ATMA: 1-Musa Kenben, 2-Uğur durgun, 3- Muhammet Erkan.

4X100 METRE BAYRAK:1-Pendik 75. Yıl Mesut Yılmaz Ortaokulu (50.50), 2-Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu(51.97), 3-Beykoz TED Koleji (52.74)

TAKIM: 1- Pendik 75. Yıl Mesut Yılmaz Ortaokulu: 426 puan.

2-Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu:400 puan.

3- Küçükçekmece Söğütlüçeşme Ortaokulu:382 puan.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.