DOLAR 32,5077
EURO 34,6599
ALTIN 2.433,60
BIST 9.645,02
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Sal 24°C
Çar 22°C
Per 21°C
Cum 21°C

Yıldızlar güreş müsabakası tamamlandı

Yıldızlar güreş müsabakası tamamlandı
18.03.2016
A+
A-

 

Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan “Güreş Yıldızlar Grup Grekoromen  Müsabakası” Adana’da tamamlandı.

Çukurova İlçe Spor Şube Müdürü ve İsmet Atlı Güreş Eğitim Sorumlusu Murat Adıgüzel, Asım Savaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yıldızlar grekoromen grup müsabakasına 23 il 57 kulüpten toplam  250 sporcu katıldığını konuk ekiplere iki gün ücretsiz olarak makarna, çay, kahve, su ve tatlı dağıtarak Adana’ya yakışır bir misafirperverlik gösterdiklerini belirtti.

Adıgüzel, 10 kategoride  gerçekleştirilen müsabakalarını  2 gün sürdüğünü, 2 gözlemci ile biri başhakem   toplam 21 hakemin görev yaptığını, yarışmalara, Adana’nın yanı sıra  Adıyaman,Aksaray , Ankara,Batman,Bitlis,Diyarbakır,Elazığ,Gaziantep,Hakkari,Hatay,İstanbul,Kayseri,Kilis,Konya,Karaman, Malatya,Muş,Niğde,Osmaniye,Siirt,Şanlıurfa,Van illerinin katıldığını ifade etti.

Adıgüzel, ayrıca Güreş Yıldızlar Milli Takımı Antrenörlerinden Serhat Karkoyun,Adem Aslan ve Hamdi Eraslankılıç müsabakaları izleyerek, başarılı sporcuları not ettiklerini söyledi.

Bu arada, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, müsabakalara katılan sporcu, hakem, antrenör, yönetici ve diğer görevlilere elleriyle makarna dağıtması beğeniyle karşılandı.

-KİMLER DERECEYE GİRDİ?-

2 gün süren müsabakalar sonunda dereceye giren sporcuların isimleri ve bölgeleri şekilde:

42 kilo:A.Bayram Kör (Kayseri Şekerspor) birinci-Muhittin Çellik (Gaziantep Gençlik Spor Müdürlüğü) ikinci- Mahmut Can Turgut (Adıyaman Gençlik Spor Müdürlüğü) ve Lezgin Çelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi) üçüncü

46 kilo:Bünyamin Eşelioğlu (Kayseri Şekerspor)birinci-Hakan Kızılarslan (Kayseri Şekerspor) ikinci -B.Talha Demiröz (İstanbul B.Ş.BEL)ve Alihan Bayraktar (Konya Gençlik Spor Müdürlüğü) üçüncü

50 kilo:Mevlüt Sağdıç (Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğü)birinci-Abdullah Toprak (Kayseri Şekerspor) ikinci-Muhammed Acar Ankara ASKİ Spor Kulübü) ve Mehmet Çiftçi (Batman Petrol) üçüncü

54 kilo:Şahin Acar (Batman Petrol) birinci-M.Emin Ilgaz (İstanbul B.Ş.BLD) ikinci -İsa Tuncay (Diyarbakı Gençlik Spor İl Müdürlüğü) ve Furkan karcı Konya B.Ş.BLD) üçüncü

58 kilo:Uğur Erdoğan (İstanbul B.Ş.BLD) birinci-R.Mehmet Aydın (Ankara Yaşar Doğu )ikinci- B.Baran Tanrıverdi (Muş Gençlik Spor Müdürlüğü) ve M.Ali Akkoyun (Konya Gençlik Spor Müdürlüğü) üçüncü

63 kilo:Ferhat Dalmış (Batman Petrol) birinci -A.Ömer Saraç (İstanbul B.Ş.BLD) ikinci-Yusuf Gümüş ve Y.Yesim Didim  (İstanbul B.Ş.BEL) üçüncü

69 kilo:Abdurrahman Kalkan (Konya Gençlik Spor Müdürlüğü) birinci-Yıldırım Kılıçkaya (Kayseri  Gençlik Spor Müdürlüğü) ikinci-B.Dursun Akkoç  (İstanbul B.Ş.BLD) (İstanbul B.Ş.BEL) ve Doğan Kaya (Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğü)üçüncü

76 kilo: Batuhan Celbay (Ankara Şampiyon Güreş Kulübü) birinci- Deniz Mert (Gaziantep Şahinbey Spor Kulübü) ikinci-Barış Güvendik (Osmaniye) ve Yasin Akgül (Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğü ) üçüncü

85 kilo: M.Furkan Dursun (İstanbul B.Ş.BLD)birinci-Ahmet Ocakçı (İstanbul B.Ş.BLD)ikinci- Kerem Özbek (Niğde Gençlik Spor Müdürlüğü) ve Ayhan Çelik (İstanbul Karapençe Spor Kulübü) üçüncü

100 kilo: Fatih Özvermez Ankara ASKİ Spor Kulübü)birinci-M.Hamza Bakır (İstanbul B.Ş.BLD) ikinci- H.Tahsin Özden (Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğü) ve Y.Enes Küçük (Osmaniye Gençlik Spor İl Müdürlüğü) üçüncü

-ÖDÜLLERİ KİMLER VERDİ?

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporcular madalyalarını,Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel,Çukurova Spor Şube Müdürü ve İsmet Atlı Güreş Eğitim Sorumlusu Murat Adıgüzel ,Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf İnce ,Güreş Milli Takım Antrenörü   Hamdi Eraslankılıç ,Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdür Serkan Topbaş ,Güreş Antrenörü Nurettin Canikli , Güreş Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK)Başkanı  Mehmet Sırkıntı verdiler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.