Taraftara göre yılın futbolcusu Wesley Sneijder

Goal Türkiye tarafından düzenlenen 2014 Yılının Futbolcusu anketinin kazananı Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Wesley Sneijder oldu. Sneijder, yaklaşık 219 bin kişinin oy kullandığı ankette oyların yüzde 38’ini alarak Olcay Şahan, Mehmet Topal, Cicinho ve Gekas’ı geride bırakmayı başardı. Hollandalı oyuncuya plaketini Goal Türkiye Yayın Yönetmeni Erhun Geyisi takdim etti.

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Goal Türkiye (www.goal.com) ziyaretçileri tarafından Türkiye’de 2014 Yılının Futbolcusu seçildi. Plaketini Goal Türkiye Yayın Yönetmeni Erhun Geyisi’den alan Sneijder, “Dünyanın en çok takip edilen internet sitelerinden Goal.com’un yaptığı anket sonucunda Süper Lig’de 2014 yılının futbolcusu seçildiğim için oldukça mutluyum. Yeni yılda da yine yüzde 100’ümü vererek beni bu ödüle layık görenlere ve kulübüme karşı sorumluluklarımı yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Perform çatısı altındaki Goal Türkiye tarafından üç yıldır düzenlenen Yılın Futbolcusu anketinde, editörler tarafından ön oylama ile belirlenen beş futbolcu yarışıyor. Bu yıl 218 bin 520 kişinin oy kullandığı ve takvim yılının en iyisinin belirlendiği ankette, yaklaşık 83 bin oyla oyların yüzde 38’ini alan Sneijder birinci olurken, onu 54 bin 30 oy ve yüzde 25’le Beşiktaşlı Olcay Şahan takip etti.

42 bin 970 oy alan Fenerbahçeli Mehmet Topal yüzde 20 ile üçüncü sırada yer alırken, Medicana Sivasspor’un başarılı sağ beki Cicinho 25 binin üzerinde oy ve yüzde 12 ile dördüncü oldu. Akhisar Belediyespor’un golcüsü Gekas ise 13 bini aşkın oy sayısıyla tüm oyların yüzde 6’sını aldı ve beşinci oldu.

Goal Türkiye’nin anketinden birinci olarak çıkan isimler, 2012 yılında Bursaspor’dan Pablo Batalla, 2013 yılında ise Galatasaray’dan Didier Drogba olmuştu.