DOLAR 32,7682
EURO 35,0901
ALTIN 2.459,44
BIST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
28°C
Parçalı Bulutlu
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası başladı

Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası başladı
08.02.2019
A+
A-

Judo Federasyonunun yeni hizmet binasında yer alan Spor Salonu’nda başlayan şampiyonanın ilk gününde kadınlar 44, 48, erkekler 55, 60 ve 66 kg’da kürsüye çıkanlar belirlendi. İl bazında Kocaeli; 3’er altın, gümüş ve bronz madalya ile birinci sırada yer aldı.

Türkiye Judo Federasyonunun ikinci yurt içi organizasyonu olan Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası Ankara’da başladı. 62 ilden 251 kadın, 423 erkek judokanın mücadele edeceği şampiyonanın ilk gününde; kadınlar 44, 48, erkekler 55, 60 ve 66 kg’da kürsüye çıkanlar isimler belirlendi.

İl sıralamasında Kocaelili judocular üç’er altın, gümüş ve bronz madalya ile birinci sırada yer alırken, ikinciliği ve üçüncülüğü birer altın madalya ile İstanbul ve Karaman elde etti.

İlk gün sıkletlerinde dereceye girenler şöyle belirlendi:

Kadınlar: 44 Kg: 1. Merve Azak (Kocaeli), 2. Yaren Kömürcü (Kocaeli), 3. Aslı Turan (Ankara), 3. A. Nur Sülün (Kocaeli).

48 Kg: 1. Sıla Ersin (Kocaeli), 2. Çağla Serdar (Kocaeli), 3. Özge Andıç (Ankara), 3. Buketnur Karabulut (Kocaeli).

Erkekler: 55 Kg: 1. Emirhan Karahan (Kocaeli), 2. Enes Çakan (Kocaeli), 3. Uluer Göç (Kocaeli), 3. T. Erdoğan Ertürk (Samsun).

60 Kg: 1. Enes Uysal (Karaman), 2. Berat Bedir (Düzce), 3. Burak Mecit (İzmir), 3. Burak Yıldırım (Manisa).

66 Kg: 1. A. Berkin Özcan (İstanbul), 2. Berat Kılıç (Balıkesir), 3. Seyit Erel (Ankara), Eren Aksoy (Ordu).

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.