DOLAR 32,7682
EURO 35,0901
ALTIN 2.459,44
BIST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
28°C
Parçalı Bulutlu
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Milli güreşçilerimiz, Romanya’da boy gösterecek

07.05.2015
A+
A-

Kazandığı madalyalar ile 2015 yılına iyi bir başlangıç yapan Yıldız ve Genç Milli Güreşçilerimiz, 08 – 10 Mayıs tarihleri arasında Romanya’da düzenlenecek uluslararası güreş turnuvalarında ülkemizi temsil edecek.

 

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalyalara ambargo koyma hedefi ile yola çıkan Yıldız Güreşçilerimiz, Stefan Rusu & Joan Popovici Turnuvası’nda mücadele edecek. Serbest ve Grekoromen Stil Yıldız Güreşçiler ile Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımımız, bol sayıda madalya ile yurda dönmek istiyor. 2014 yılında dünya üçüncüsü olan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız ise, Gheorghe Berceanu & Vasile Iorga Turnuvası’nda ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak için ter dökecek.

3 gün boyunca Romanya’da kürsü mücadelesi verecek sporcular şu şekilde:

Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı: “Çağatay İbrahim Özacar, Ekrem Öztürk, Ümit Kırçiçek, Onur Atalay, Hacı Karakuş, Ensar Karabacak, Hasan Basri Yıldırım, Aytekin Yıldız, Ali Çelik, Süleyman Erbay, Zübeyir Ekinci”

Yıldız Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı: “R. Ali Ucun, Ahmet Duman, Engin Çetin, İbrahim Kar, Cabbar Duyum, Kazım Güllü, Hakan Kazcı, Doğukan Kalaycı, Muammer Kılıç, Yunus Doğan, Ali Çam, Hasan Kaya, İbrahim Çağlayan, Bilal Osmanoğlu, Miraç Gümüş, Efe Sami Ünal, Yakup Yerlikaya, Güven Kalkan, M. Aybars Karabulut”

Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı: “M. Sefa Yıldırım, Hüseyin Aytekin, Kerem Kamal, Abdullah Toprak, Müslüm Alınlı, Abdulsamet Başar, Ahmet Uyar, Müslüm Duran, İsmail Gün, Emircan Meriç, Veli Yılmaz, Erkan Ergen, Kerim Yılmaz, Samet Özgün, Merat Samet Güzel, Mehmet Bolat, Fatih Sarıçiçek, Bedirhan Tan, Berkant Akdemir, Himmet Akşit”

Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı: “Funda Tükenmez, Cansu Yılmaz, Yeşim Nur Armut, Rahime Arı, Aynur Erge, Tuğba Başar, Esra Pul, Halima Kılıçarslan, Seda Nur Taşar, Cansu Aksoy, Derya Kayar, Kübranur Kurt, Şule Kabak, Hatice Ece Tekin, Ecem Uygun, Aslı Demir, Tuğba Kılıç”

milli_guresciler (1)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.