DOLAR 32,8221
EURO 35,1421
ALTIN 2.449,46
BIST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Açık
İstanbul
28°C
Açık
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 28°C

Genç Karatecilerden altı bronz madalya    

Genç Karatecilerden altı bronz madalya      
03.02.2018
A+
A-

 

Rusya’nın Soçi kentinde devam eden 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nın ikinci gününde genç karateciler altı bronz madalya kazandı. 

Rusya’nın Soçi kentinde devam eden 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nın ikinci gününde gençler kumite ile ümit-genç takım kata dalında madalyalar sahiplerini buldu. 44 ülkeden 956 karatecinin mücadele ettiği şampiyonanın ikinci gününde Türk karateciler, altı bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.

Iceberg Palace Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda Enes Özdemir, Mehmet Batuhan Özdemir ve Ömer Berat Kaynar’dan oluşan ümit-genç erkek kata takımı, Yunanistan’ı 5-0 mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu.

Dokuz madalyanın dağıtıldığı gençler kumite müsabakaları sonunda 59 kiloda Fatma Naz Yenen, 55 kiloda Burak Özdemir, 61 kiloda Ekrem Altuner Yılmaz, 76 kiloda Enes Bulut ve +76 kiloda Ferhat Demir bronz madalya kazandı.

Madalya sayısı 14’e yükseldi

Şampiyonanın açılış gününde iki altın, bir gümüş ve beş bronz madalya elde eden Türkiye, ikinci gün sonunda toplam madalya sayısını 14’e yükseltti.

3 Şubat Pazar günü yapılacak 21 yaş altı kumite elemeleriyle sona erecek şampiyonanın üçüncü gününde 10 Milli karateci madalya mücadelesi verecek. 

Üçüncü gün tatamiye çıkacak karateciler

Hümeyra Beyza Ünlüsoy (50kg)

Asena Pekmezoğlu (55kg)

Aleyna Sezer (61kg)

Zeynep Beyza Coşkun (68kg)

Eda Eltemur (+68kg)

Eray Şamdan (60kg)

Murat Can Deniz (67kg)

Fatih Şen (75kg)

Murat Öz (84kg)

Muhammet Kaya (+84kg)

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.