Ankara’da büyük heyecan başlıyor!

Macaristan, Polonya, Slovakya ve Türkiye’nin ortaklaşa düzenleyeceği 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ilk maçlar yarın (23 Ağustos Cuma) oynanacak. Milli Takımımızın yer aldığı A Grubu maçlarına Ankara Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Grup aşamasında Bulgaristan Finlandiya, Fransa, Yunanistan ve son şampiyon Sırbistan ile karşılaşacak Filenin Sultanları, son 16 turuna yükselebilmek için grubunu ilk 4 sırada tamamlamaya çalışacak. Turnuvada çeyrek finaller Türkiye ile Polonya’da oynanacak; yarı final ve final maçları ile beraber Avrupa’nın en büyüğü Ankara’da belli olacak.

Millilerimizin grup aşamasındaki programı şu şekilde:

23 Ağustos 2019, Cuma

20.00 Türkiye-Yunanistan (TRT SPOR)

24 Ağustos 2019, Cumartesi

19.30 Türkiye-Finlandiya (TRT SPOR)

26 Ağustos 2019, Pazartesi

19.30 Türkiye-Bulgaristan (TRT SPOR)

28 Ağustos 2019, Çarşamba

19.30 Türkiye-Fransa (TRT SPOR)

29 Ağustos 2019, Perşembe

19.30 Türkiye-Sırbistan (TRT TÜRK)

RAKİPLERİMİZ

BULGARİSTAN

1981’de kendi evinde Avrupa şampiyonluğu yaşayan Bulgaristan, geçen yıl Avrupa Altın Ligi’nde altın madalyaya uzandı. Bulgaristan 2001’de elde ettiği üçüncülükten bu yana Avrupa Şampiyonası’nda kürsüye hasret.

FRANSA

Geride bıraktığımız iki Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme şansı bulamayan Fransa, elemeleri namağlup tamamladı. Fransızlar organizasyondaki ilk madalyaları için Ankara’da sahne alacak.

FİNLANDİYA

Finlandiya Milli Takımı tarihinde üçüncü kez Avrupa Şampiyonası vizesi aldı. 30 yıl sonra ilk kez organizasyonda yer alacak Finlandiya, güçlü rakiplerine sürpriz yapmaya çalışacak.

YUNANİSTAN

Yunanistan 2019 yazında Avrupa Gümüş Ligi’nde bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Eleme aşamasında maç kaybetmeyen Yunanistan en son 2001’de Avrupa Şampiyonası’nda sahne almıştı.

SIRBİSTAN

Sırbistan son Avrupa ve dünya şampiyonu unvanının sahibi konumunda. 2011’de de Avrupa’nın zirvesine çıkan Sırbistan Milli Takımı, bu sene de favoriler arasında yer alıyor. 2016 Rio Olimpiyatları’nda ise finale kadar ilerleyen Sırplar, gümüş madalya ile yetinmek durumunda kalmıştı.