Buradasınız: Home » Diğer » Wushu’da 1 altın,6 gümüş madalya  

Wushu’da 1 altın,6 gümüş madalya  

Wushu’da 1 altın,6 gümüş madalya   

Sakarya’da düzenlenen Geleneksel Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 1 altın ve 6 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

 Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonawushu kung fu antrenörü Kadir Sefa Bayraktar eşliğinde 4 sporcu ile katılan Karaman Gençlik ve Spor Kulübü ve Akademi Spor Kulübüsporcuları minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde sergiledikleri performansla adeta göz doldurdu.

Katıldıkları her kategoride madalya kazanma başarısı gösteren Karaman ekibinde Zümrem Şaşmaz (minikler) Cailifo boş el Türkiye 2.’liği,Ravza Batman (yıldızlar) CailifoGun(sopa) Türkiye 2.’liği, Mahmut Durmaz (gençler) CailifoGun(sopa)Türkiye 2.’liği, CailifoFan’da(yelpaze) Türkiye Şampiyonu ve son olarak Ertuğrul Babacan (büyükler) Cailifo (boş el), CailifoGun (sopa) ve Cailifo Fan(yelpaze) kategorilerinde Türkiye 2.’liği elde eden sporcular oldu.

Karaman’da wushu kung fu sporuna ilginin arttığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Sakarya’da20 ilden 290 sporcu katıldığı Geleneksel Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Elde edilen bu başarılar ilimizde wushu kung fu branşına olan ilginin artmasının en belirgin sonuçlarından birisi. Başarılarıyla bizleri gururlandıran sporcularımızı ve antrenörümüzütebrik ediyor, sporcularımıza sporculuk hayatlarında başarılar diliyorum.”

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com