DOLAR 32,3565
EURO 34,4292
ALTIN 2.435,74
BIST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Açık
İstanbul
22°C
Açık
Paz 23°C
Pts 25°C
Sal 23°C
Çar 21°C

Türkiye’nin rakipleri belli oldu

26.07.2015
A+
A-

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde I Grubu’nda Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna ve Finlandiya ile mücadele edecek.

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kura çekimi, Rusya’nın Saint Petersburg kentinde gerçekleştirildi.
Konstantin Sarayı’nda yapılan kura çekiminde Afrika, Güney Amerika, Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler ile Okyanusya’nın ardından Avrupa elemeleri grupları belirlendi.
Kura çekimine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Michel Platini de katıldı. Kurada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) adına ise yönetim kurulu üyeleri Servet Yardımcı ve Ali Dürüst,Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş yer aldı.
Türkiye, elemelerde I Grubu’nda Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna ve Finlandiya ile eşleşti.
Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılabilmek için 52 ülkenin mücadele edeceği Avrupa elemelerinde grup eşleşmeleri şu şekilde:
A Grubu: Hollanda, Fransa, İsveç, Bulgaristan, Belarus, Lüksemburg
B Grubu: Portekiz, İsviçre, Macaristan, Faroe Adaları, Letonya, Andorra
C Grubu: Almanya, Çek Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda, Norveç, Azerbaycan, San Marino
D Grubu: Galler, Avusturya, Sırbistan, İrlanda Cumhuriyeti, Moldova, Gürcistan
E Grubu: Romanya, Danimarka, Polonya, Karadağ, Ermenistan, Kazakistan
F Grubu: İngiltere, Slovakya, İskoçya, Slovenya, Litvanya, Malta
G Grubu: İspanya, İtalya, Arnavutluk, İsrail, Makedonya, Liechtenstein
H Grubu: Belçika, Bosna Hersek, Yunanistan, Estonya, Kıbrıs Rum Kesimi
I Grubu: Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna, Türkiye, Finlandiya
Rusya finallere doğrudan katılacak
Turnuvanın ev sahibi Rusya, finallere direkt olarak katılacak.
Avrupa elemelerinde Rusya dışındaki 52 ülke ise 6’şar takımlı 7 grup ile 5’er takımlı 2 grup olmak üzere toplam 9 gruba ayrıldı.
UEFA’nın talebi üzerine İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda 6’şar takımdan oluşan gruplarda yer aldı. Azerbaycan ve Ermenistan ise iki ülke arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle aynı gruba düşmedi.
Eleme gruplarında maç tarihleri
2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maç tarihleri şöyle:
1. Maçlar: 4-6 Eylül 2016
2. Maçlar: 6-8 Ekim 2016
3. Maçlar: 9-11 Ekim 2016
4. Maçlar: 11-13 Kasım 2016
5. Maçlar: 24-26 Mart 2017
6. Maçlar: 9-11 Haziran 2017
7. Maçlar: 31 Ağustos-2 Eylül 2017
8. Maçlar: 3-5 Eylül 2017
9. Maçlar: 5-7 Ekim 2017
10. Maçlar: 8-10 Ekim 2017
Play-off maç tarihleri
1. Maçlar: 9-11 Kasım 2017
2. Maçlar: 12-14 Kasım 2017

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.