Buradasınız: Home » Diğer » Türk sporculardan Bakü’de 6 madalya  

Türk sporculardan Bakü’de 6 madalya  

Türk sporculardan Bakü’de 6 madalya   

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de süren 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nde Türkiye altıncı günü 6 madalya ile tamamladı.

800m serbest stil finalindeki 8:32.65 derecesiyle yarışı EYOF rekoru kırarak birinci tamamlayan Beril Böcekler, EYOF’taki üçüncü altınını kazanmasının yanı sıra, bunu başaran ilk Türk sporcu oldu ve derecesiyle Olimpiyat A barajını geçerek Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 800 metrede yarışma hakkı kazandı. Sporcumuz daha önce de 1500m serbest stilde Olimpiyat kotası almayı başarmıştı.

Yüzmenin diğer iki madalyası Deniz Ertan ve Bora Gülşen’den geldi. Deniz Ertan 200m bireysel karışık stil finalinde 2:19.25 derecesiyle üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Bora Gülşen ise 200m serbest stil finalinde 01:51.33’lük derecesi ile üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Judoda Altın Madalya

Judocu Hilal Öztürk çeyrek finalde Rus Liubov’uipponla yenerek yarı finalde NickiNorcic’in rakibi oldu. Sloven rakibini de ipponla geçen Hilal Öztürk +70 kilo şampiyonunu belirleyecek karşılaşmada Hollanda CarmenDijkstra ile eşleşti. Rakibini 48 saniyede ipponlayanaltın madalyanın sahibi oldu.

Atletizmde İki Bronz

Atletizmde ilk madalya 400m engelli finalinde Berke Akçam’dan eldi. Sporcumuz 52.30 derecesiyle bronz madalya kazandı. Cirit atmada ise Esra Türkmen finalde 54.62m derecesiyle üçüncü olarak günün son madalyasının sahibi oldu.

Erkek Basketbol Takımımız Finalde

Yarı finalde Sırbistan ile karşılaşan erkek basketbol takımımız rakibini 82-70 mağlup etmeyi başararak finale yükseldi. Takımız finalde İspanya-Fransa maçının galibiyle karşılaşacak.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com