Buradasınız: Home » Genel » MasterGames 2018 heyecanı başlıyor    

MasterGames 2018 heyecanı başlıyor    

MasterGames 2018 heyecanı başlıyor      

Bu yıl 5.’si düzenlenecek olan üniversite mezunlarının 10 spor dalında yarıştığı MasterGames Turnuvası’na, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden 1000’den fazla mezunun katılması bekleniyor. 20 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

20 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında 10 dalda gerçekleşecek spor karşılaşmalarıyla üniversite mezunlarını ve iş dünyasını bir araya getirecek olan MasterGames, 5. senesinde eğlence ve mücadele dolu bir turnuvaya daha imza atacak. Üniversite mezunlarını bir araya getiren ve kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artıran MasterGames Turnuvası, aynı zamanda okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmayı, aktif yaşamaya teşvik etmeyi ve gittikçe zayıflayan bağları sağlamlaştırmayı da hedefliyor.

Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen 18 üniversitesinden 1000’den fazla mezun, 20 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada futbol, voleybol ve basketbol olmak üzere 3 takım sporunda; tenis, yüzme, koşu ve masa tenisi olmak üzere 4 bireysel sporda; satranç, tavla ve briç olmak üzere 3 zihin sporunda yarışacak.

“Okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmak ve mezunlarımız arasındaki ilişkileri güçlendirmek için tüm üniversite mezunlarını MasterGames’e bekliyoruz.” çağrısında bulunan MasterGames Organizasyon Komitesi Başkanı Tijen Mergen, “Amacımız genç̧ üniversiteleri de kapsayarak, binlerce kişinin katılımıyla tüm Türkiye’ye yayılmak ve ardından uluslararası bir turnuva haline dönüşerek büyümek.” ifadelerinde bulundu.

Bu yıl 5.’si düzenlenecek MasterGames 2018 hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için http://www.mastergames.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com