Buradasınız: Home » Diğer » İDEAL İSG eğitim parkı “İdeal Adventure” açıldı!  

İDEAL İSG eğitim parkı “İdeal Adventure” açıldı!  

İDEAL İSG eğitim parkı “İdeal Adventure” açıldı!   

İdeal Adventure’daiş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, doğayla iç içe, açık havada ya da ormanın içinde camla çevrilmiş oksijen dolu sınıflarda gerçekleştiriliyor.

İş sağlığı ve güvenliğinde en hayati konu ve kişilerin davranış değişikliğini gerçekleştirmeleri için tek araç olan eğitim, artık bambaşka bir boyuta taşındı. İDEAL İSG tarafından yenilikçi bir anlayışla geliştirilen eğitim parkıİdeal Adventure Şile’de faaliyete başladı. Denizle doğanın buluştuğu noktadaki bu parkta, katılımcılar; teknik veya kişisel beceri geliştirmeye yönelik çok sayıda farklı eğitim içeriğiyle eğlenerek ve deneyerek öğrenme imkanına kavuşacaklar.

Şirketlerin çalışanları için ihtiyaç duydukları eğitim konularını kendilerinin seçmesine imkan sağlayan, yani modüler şekilde tasarlanan eğitimler,parktaki eğitim platformlarında,ip parkurlarda yüksekte çalışma, ekip oyunları, profesyonel tiyatro oyuncularının katkılarıyla dramalarla zenginleştirilen eğitim içerikleri gibi farklı biçimde uygulanacak.

Grup çalışmaları ve çalıştayların düzenleneceği parkta, katılımcılar, doğanın içinde alet ve ekipmanlarla çalışma imkanı bulacaklar, durum senaryolarıyla , ‘yaşayarak’ öğrenecekler.

İş sağlığı ve güvenliğinde şirketlere yeni bir eğitim tecrübesi sunulan parkta yer alan aktivite ve alanlar şöyle:

Teknik ve kişisel gelişim için her kademede personel için ayrı ayrı tasarlanan açık havada deneyimsel eğitimler, liderlik, kaza kök neden analizi, güvenli alet araç gereç kullanımı, proses güvenliği, risk analizi, İSG Kurul eğitimi, İSG hukuku, kaza sonrası kriz yönetimi, ISO 45001, değişim yönetimi, eğiticinin eğitimi, acil duruma müdahale, İSG konularında kurumsal iletişim, kişisel koruyucu donanım kullanımı ve bakımı vb. iş sağlığı ve güvenliğinde ihtiyaç duyulan ve kendi alanlarında en iyi eğitmenler tarafından hazırlanan ve sunulan 25 ayrı konuda eğitim imkanı

Ekip olarak hareket ederken, iş sağlığı ve güvenliğinde ekip ruhunun öneminin deneyimleneceği alanlar

Yüksekte çalışmanın riskleri ve korunma önlemlerinde farkındalığı artıracak ip parkurları

3 grubun aynı zamanda eğitimlerinin düzenlenebileceği, 2 kapalı salon ve bir açık eğitim sınıfı

Katılımcıları senaryoya dahil eden dramalı eğitimler

Tek perdelik özgün tiyatro oyunu “Bana Bir Şey Olmaz!”

3 boyutlu bulmacalar, ödüllü yarışmalar ve ekip oyunlarıyla zenginleştirilmiş, temel İSG eğitimleri

Sabah kahvaltısıyla güne birlikte başlayıp, eğitim arasında öğlen yemeği ve akşam yemeğini birlikte yeme imkanı

İSG haftası etkinlikleri için sayısız eğlenceli alternatif; patika yürüyüşü, hayvanat bahçesi, okçuluk, at binme, paintball vb.diğer aktiviteler

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com