Buradasınız: Home » Boks » Gülsüm Tatar’a zorlu rakip  

Gülsüm Tatar’a zorlu rakip  

Gülsüm Tatar’a zorlu rakip   

Profesyonel olduktan sonra karşısına çıkan 4 rakibini de nakavtla yenen şampiyon sporcumuza ciddi rakip. Kadınlarda ilk ve tek dünya şampiyonumuz olan Gülsüm Tatar, 16 Şubat’ta WBF Dünya Şampiyonluk kemeri sahibi Belçikalı Oshin Derieuw ile karşılaşacak.

Dünya şampiyonu kızımız Gülsüm Tatar, profesyonel olduktan sonra da rakiplerinin gözünün yaşına bakmıyor. Amatör boksta 2 Dünya, 7 Avrupa, 14 Türkiye ve 2 kez de Dünya Kupası şampiyonluğu bulunan 63.5 kilo boksörümüz Gülsüm Tatar, profesyonel bokta da zirveye çıkmaya kararlı görünüyor.

Şu ana kadar yaptığı 4 maçı da nakavtla kazanan şampiyon sporcumuzun 16 Şubat’ta Belçika’da karşılaşacağı rakibi oldukça zorlu. Bu kiloda WBF Dünya Şampiyonluk Kemeri sahibi olan Oshin Derieuw, aynı zamanda Dünya Klasmanında 7. sırada bulunuyor.  Belçikalı Derieuw, profesyonel kariyerinde yaptığı 10 karşılaşmanın tamamını kazandı.

Belçika’nın Roeselare kentinde yapılacak olan boks gecesinde farklı sıkletlerde 6 karşılaşma daha yapılacak. Bu maçlardan birinde ise 91 kilo yarı ağır sıklet EBU Avrupa Boks Federasyonu kemer maçında Yves Ngabu ile Micki  Nielsen karşı karşıya gelecek. Organizasyonda BFN Promotions firması ile başarılı organizatör Gökhan Yıldızlı imzası var.

Profesyonel boksta da bir numarayı hedeflediğini belirten Gülsüm Tatar, “Bu maç benim için çok önemli. Rakibim hem güçlü hem de kendi evinde seyirci avantajını kullanacak. Benden daha tecrübeli ancak benden daha güçlü değil. Belçika’ya tabii ki kazanmak için gideceğim. Ve Allah’ın izniyle bu maçı alıp, dünya klasmanındaki zirve mücadelemi daha bir azimle sürdüreceğim” diye konuştu.

 

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com