Buradasınız: Home » Yazarlar » Gobert: “Biz kaniş onlar pitbuldu”  

Gobert: “Biz kaniş onlar pitbuldu”  

Gobert: “Biz kaniş onlar pitbuldu”   

Arjantin mağlubiyeti snrası  görüşlerini açıklayan Fransızların NBA patentli pivotu RudyGobert, ilginç bir benzetme yaparak, “Biz kaniş onlar ise pitbul gibiydiler” dedi.

Fransız pivot, yarı final  maçını kazanmak için oynadıklarını ancak Arjantin’in agresif oyununun hedeflerine ulaşmayı engellediklerini ifade etti.

Gobert: “Çok agresiftiler”

ABD maçının yıldızıydı Gobert. Ancak Fransız pivot Arjantin maçında bekleneni vermedi. “Pota altında müsait olduğum pozisyonlar vardı” diyen Gobert, “Arjantinliler dış oyuncularımıza o kadar etkili savunma yaptılar ki, takım arkadaşlarım beni topla buluşturamadılar” açıklamasında bulundu. Rakibin oyun tarzı bizi şaşırtmadı diyen Gobert sözlerine şöyle devam etti: “Onların oyun tarzını beliyorduk. Hazırlık maçlarını izlemiştik. Oyun içinde çok hareketliler, her tarafa koşuyorlar ve topu çok iyi çeviriyorlar. Bizim karşımızda daha da iyi bir oyun ortaya koydular. Ve biz çaresiz kaldık, hiçbir şey yapamadık; adeta biz kaniş onlar pitbuldu sanki…”.

Son derece samimi açıklamalarda bulunan 2.12’lik Gobert sözlerini bitirirken, “Arjantin maçın başından sonuna kadar bizden daha agresif bir oyun ortaya koydu. Kazanmayı bizden daha fazla istediler. Biz ne zaman bir hamle yapsak, karşılık verdiler. Doğrusunu isterseniz, başımızı suyun üstüne çıkaramadık. Ayrıca Scola da muhteşem bir oyun ortaya koydu. Yapmamız gereken onun bu performansını alkışlamak. Bu mağlubiyeti üçüncülük maçında telafi etmeye çalışacağız” dedi. Fransa, Pazar günü 3’lük maçında Avustralya ile karşılaşacak. İki takımın Çin’deki ilk maçında kazanan 100-98’lik skorla Avustralya olmuştu. Bakalım Fransa rövanşı alabilecek mi ?

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com