Buradasınız: Home » Badminton » Büyükelçiler Badminton oynadı  

Büyükelçiler Badminton oynadı  

Büyükelçiler Badminton oynadı   

Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezi Ankara’da düzenlenen Elçilikler arası Asya Birliği Badminton Turnuvası sona erdi.

 Türkiye Badminton Federasyonu ve Malezya Büyükelçiliği işbirliğinde organize edilen Elçilikler arası Asya Birliği Badminton turnuvası coşkulu bir tören ile sona erdi.

Turnuvaya; Endonezya, Singapur, Filipin, Vietnam, Tayland ve Brunei Büyükelçileri, elçilik çalışanları ve aileleri madalya mücadelesi verdi.

Açılış törenine Dış İşleri Bakanlığı Temsilcisi Niyazi Evren Akyol, Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik ve Vietnam Büyükelçisi TranQuangTuyen katıldı.

Açılış konuşmasında Başkan Özmekik’in tunuvaya katılan tüm ülkelere başarılar dilemesi ile müsabakalar başladı.

Müsabakalar sonunda kazananlar ŞAMPİYON Takım C (H. E. Mr. JonathanTow-Singapur, MrZulfi-Malezya, Mr. TikoDanang Eko Saputro-Endonezya, Ms. Ilknur Alagöz-Tayland, Mr. Kim Xuan Bach-Vietnam, Mrs. Khairunnisa AB-Brunei),

  1. Takım A (H. E. Mr. ShafieeKassim-Brunei, Mr. WatchharaSaengsrisin- Tayland, Mr. Ahyani- Endonezya, Ms. PearlSevikul-Tayland, Mr. Fauzi-Malezya, Mr. PhamThaiPhuong-Vietanam)
  2. Takım B (H. E. Mr. AbdRazak Abdul Wahab-Malezya, Mr. JacobChew-Singapur, Mrs. BangornSevikul-Tayland, Mr. Ebubekir Daşdan-Brunei, Mr. NguyenTrong Kim-Vietnam, Mr. Aiman FazilHidayat-Endonezya)

3.lüğü paylaşan diğer Takım E (Mdm. Elma DarliniSulaiman-Brunei, Mr. Hıkmat-Endonezya, Mr. TeerawatWongkaew-Tayland, Mr. Azlan-Malezya, Mr. Le QuangTruong-Vietnam, Mr. Salman Faiz Hidayat-Endonezya)

Kazanan takımlara madalya ve kupalarını, Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Brunei Büyükelçisi H. E. Mr. ShafieeKassim, Malezya Büyükelçisi H. E. Mr. AbdRazak Abdul Wahab, Singapur BüyüleçisiH. E. Mr. JonathanTow ve Vietnam Büyüelçisi  H. E. Mr. TranQuangTuyen takdim etti.

Ödül töreni sonrasında, TBF Başkanı Murat Özmekik ve Genel Sekreter Hayati Kısacık Asya Birliği Büyükelçilerine Türkiye Milli Takım Forması ve plaket hediye etti. Fotoğraf çekimi ile turnuva sonlandı.

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com