Buradasınız: Home » Boks » Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası Balıkesir’de yapılacak  

Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası Balıkesir’de yapılacak  

Büyük Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası Balıkesir’de yapılacak   

Boks Federasyonunun  2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 18-22 Aralık tarihleri arasında Balıkesir Kurtdereli Spor Salonunda yapılacak.

Şampiyonada müsabakalar 18 Aralık Salı günü saat 16.00’da başlayacak. Saat 17.00’da açılış seremonisi ile devam edecek şampiyonada final müsabakaları 22 Aralık Cumartesi günü oynanacak.

 ‘BOKS ŞAMPİYONALARINA DÜZEN GETİRDİK’

Türkiye Şampiyonasının eskiden herkesin katılabildiği etkinlikler olduğunu söyleyen Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, “Sayısı 700’ü bulduğu sporcuların katıldığı ama seyir zevki olmayan bir etkinlikti. Biz buna düzen getirmeye karar verdik. Türkiye’yi 3 bölgeye ayırdık. Her ilde il şampiyonası düzenledik ve kendi kilo ve kategorisinde birinci olanlara gruplara katılma hakkı tanıdık. Gruplara giden arkadaşlarımızda, gruplarında ilk 4’e girenleri de Türkiye Şampiyonasına iştirak etmesi noktasında karar almıştık. Böylece hem seyir zevki hem de sporun kalitesini yükseltmeyi amaçlamıştık. 3 yıldır da bunu yapıyoruz. Balıkesir, Türkiye’nin gözde bir memleketi. Türkiye’nin tatil yaptığı bir yer. Burada böyle bir organizasyonu yapmak mutlu ediyor. Federasyonumuzun en üst şampiyonası budur” dedi.

 

8 Paylaşımlar

© 2011 Powered By atokyayinlari.com