Buradasınız: Home » Basketbol » Bahçeşehir Koleji farklı kazandı  

Bahçeşehir Koleji farklı kazandı  

Bahçeşehir Koleji farklı kazandı   

ING Basketbol Süper Ligi’nin 17. hafta maçında Bahçeşehir Koleji, Galatasaray Doğa Sigorta’yı 92-71 yendi.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 17. Haftasında evinde Galatasaray Doğa Sigorta’yı ağırladı.’Depreme Hazırlıklı Olmak Hayat Kurtarır’’ pankartıyla çıkan ve tribündeki seyircilere deprem öncesinde, anında ve sonrasında neler yapılması gerektiğinin anlatıldığı broşürleri dağıtan Bahçeşehir Koleji, konunun hassasiyetine ve yol açabileceği facialara bir kez daha dikkat çekti.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, JamalJones, MangokMathiang, Hadi Özdemir, Dwight Hardy; konuk ekip Galatasaray Doğa Sigorta ise TaiWebster, Aaron Harrison, AlexPoythress, ZachAuguste, Göksenin Köksal beşiyle başladı.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye hücumda biraz düşük yüzdeli başlayınca, ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 56 saniye kala gelen televizyon molasına 13 – 9 Galatasaray Doğa Sigorta üstünlüğüyle gidildi. Çeyreğin kalan bölümünde iki ekip de dengeli bir oyun ortaya koydu ve maçın ilk dörtte birlik bölümü 25 – 21 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi.

İki takım da ikinci çeyreğe durağan başlarken Galatasaray Doğa Sigorta, ilk beş dakikalık bölümü 31 – 27 önde geçti. Bahçeşehir Koleji televizyon molasından 4 – 0’lık bir seriyle dönünce devrenin bitimine 4 dakika 38 saniye kala Galatasaray Doğa Sigorta molası geldi. Devrenin son bölümünde kusursuz bir performans gösteren Bahçeşehir Koleji farkı 10’a çıkardı ve soyunma odasına 45 – 35’lik üstünlükle gitti.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya da 12 – 6’lık bir seriyle iyi başlayıp skoru 57 – 41’e getirince, üçüncü çeyreğin bitimine 6 dakika 10 saniye kala Galatasaray Doğa Sigorta molası geldi. Moladan iyi dönen taraf yine Bahçeşehir Koleji oldu ve 8 – 2’lik seriyle skoru 65 – 43’e getirince Galatasaray Doğa Sigorta bir mola daha aldı. Bahçeşehir Koleji çeyreğin son bölümünde de üstünlüğünü korudu ve maçın son dörtte birlik bölümüne 75 – 51 önde girdi.

Maçın son çeyreğinde de rakibine üstünlük sağlayan Bahçeşehir Koleji, başından sonuna kadar kontrol ettiği mücadeleden 92 – 71 galip ayrılarak ligdeki 6. galibiyetini aldı.

Bahçeşehir Koleji adına mücadelenin en skorer isimleri; 27 sayıyla Trae Golden (7 asist, 3 top çalma), 17 sayıyla Dwight Hardy (5 asist, 1 ribaunt) ve 15 sayıyla CameronClark (6 ribaunt, 1 asist) oldu.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında 2 Şubat Pazar günü Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’a konuk olacak.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com