Buradasınız: Home » Basketbol » Bahçeşehir Koleji Avrupa’da güldü!

Bahçeşehir Koleji Avrupa’da güldü!

Bahçeşehir Koleji Avrupa’da güldü!

Sezona yaptığı yavaş başlangıcın ardından Koç StefanosDedas’la yollarını ayırarak Koç Zafer Aktaş’ı takımın başına getiren Bahçeşehir Koleji, yeni dönemdeki ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

FIBA Europe Cup üçüncü hafta müsabakasında Romanya ekibi CSU Sibiu’ya konuk olan takım, iyi bir oyunla sahadan 83 – 81 galip ayrılarak gruptaki ikinci galibiyetini elde etti.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Dwight Hardy, Can Altıntığ, JaJuan Johnson, MangokMathiang; ev sahibi ekip CSU Sibiu ise Jordan Chatman, RandalFalker, Jared Jordan, IsaiahPhilmore, RollandTorok beşiyle başladı.

Maça iki ekip de hücumda kolay sayılar bularak başlarken ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 13-12’lik üstünlüğüyle geçildi. Can Altıntığ, üst üste bulduğu isabetlerle skoru 20-14’e getirince ev sahibi, çeyreğin bitimine 2 dakika 56 saniye kala mola aldı. Molanın ardından da oyundaki üstünlüğünü sürdürmeyi başaran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 29-22 önde kapattı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe de iyi başladı ve skoru 38-30’a getirdi ancak hücumda yapılan birkaç hata sonrasında Koç Zafer Aktaş, devrenin bitimine 5 dakika 40 saniye kala molayı aldı. Ev sahibi ekip devrenin son bölümüne doğru farkı biraz eritse de soyunma odasına 48-44’lük skorla önde giden taraf Bahçeşehir Koleji oldu.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya 7-2’lik hızlı bir seriyle başladı ve henüz iki dakika dolmadan CSU Sibiu’yu mola almaya zorladı. Bahçeşehir Koleji molanın ardından farkı bir ara 12’ye kadar çıkarsa da CSU Sibiu’yu çeyreğin bitimine 2 dakika 14 saniye kala skoru 61-55’e getirince mola aldı. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin son bölümünde rakibinin kendisine daha fazla yaklaşmasına müsaade etmedi ve maçın son dörtte birlik bölümüne 66-58 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji son çeyreğe hücumda biraz kısır başlasa da, son beş dakikaya girilirken Dwight Hardy’nin kritik üçlüğüyle farkı yeniden 8 sayıya çıkardı ve CSU Sibiu molası geldi (73-65). Ev sahibi ekip molanın ardından maçın son iki dakikasında skoru 73-79’a getirince molayı bu kez Bahçeşehir Koleji aldı. Moladan JaJuan Johnson’ın basketiyle dönerek farkı üç topa çıkaran Bahçeşehir Koleji, son bölümde hata yapmadı ve sahadan 83 – 81 galip ayrılarak FIBA Europe Cup D Grubundaki üçüncü maçında ikinci galibiyetini elde etti.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 16 sayıyla JaJuan Johnson (2 ribaunt, 1 top çalma), 15 sayıyla Trae Golden (13 asist, 3 ribaunt) ve 13 sayıyla MangokMathiang (13 ribaunt, 1 top çalma) oldu.

FIBA Europe Cup’ta yoluna emin adımlarla devam eden ve yeni koçuyla ING Basketbol Süper Ligi’nde de çıkış yakalamak isteyen Bahçeşehir Koleji, sıradaki maçında 9 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’da Pınar Karşıyaka’yı ağırlayacak.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com