Otistikler Derneğinin yaşam köyü projesi
![Otistikler Derneğinin yaşam köyü projesi](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2017/12/o1-700x420.jpg)
Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi ve Otistikler Derneği kurucusu Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar, Aura Psikoterapi,gönüllü dostlarıyla kahvaltıda buluştu.
Otizmli bireylere destek vermek ve farkındalık yaratmak için gönüllülerle bir araya gelen Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar, amacımız otistiklerin özellikle yetişkin yaşlara geldiklerinde normal/sağlıklı toplum içinde “fakat kendileri olarak” insanca yaşayabilmeleri için “ortam” ve “ilişkiler” yaratmaktır dedi.
Yrd. Doç. Dr. Nevin Eracar, 1994 yılında Otistikler Kulübü adıyla kurulmuş olan girişimimiz 1996′dan beri de Otistikler Derneği adıyla faaliyet göstermektedir. Otistiklerin normal sayılanlarla kaynaşma ve birlikte yaşayabilecekleri bir yaşam köyü oluşturmak için çalışmakta ve her yıl bunun için bir deneyim niteliğinde olan, otistiklerin ailelerinden ayrı zaman geçirdikleri entegrasyon kampları düzenlemekteyiz.
Bu tür etkinliklere de devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.