DOLAR 32,1742
EURO 35,0241
ALTIN 2.434,31
BIST 10.656,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Açık
İstanbul
25°C
Açık
Çar 26°C
Per 26°C
Cum 28°C
Cts 29°C

47’si altın 126 madalya kazandık

Türkiye, 17. Akdeniz Oyunları’nı 47’si altın, 43’ü gümüş ve 36’sı bronz olmak üzere toplam 126 madalya ile tamamladı.
MADALYA KAZANAN SPORCULARIMIZ

1.GÜN (21.06.2013)
Halter: Bünyamin Sezer (1 altın, 1 gümüş), Sibel Özkan Konaklı (gümüş)
Tekvando: Ali Sarı (altın), Rukiye Yıldırım (gümüş), Hatice Kübra İlgün (gümüş)
Judo: Ebru Şahin (altın), Ahmet Şahin Kaba (gümüş) Ayşe Saadet Arca (bronz)
Yüzme: Dilara Buse Günaydın (bronz), 4×100 Bayan Serbet Bayrak Takımı (bronz)

1.günnnnnn

2. GÜN (22.06.2013)
Halter: Aylin Daşdelen (2 altın), Emine Şensoy (1 altın, 1 gümüş), Ayşegül Çoban (1 altın, 1 gümüş)
Güreş: Rıza Kayaalp (altın), Selçuk Çebi (altın), Atakan Yüksel (altın), Fatih Üçüncü (gümüş)
Tekvando: Nur Tatar (altın), Yunus Sarı (bronz), Fırat Pozan (bronz)
Judo: Hasan Vanlıoğlu (altın), Bahar Büker (bronz)
Yüzme: 4x 100 Erkek Serbest Bayrak Takımı (gümüş), Burcu Dolunay (bronz), Halime Zülal Zeren (bronz)
Eskrim: İrem Karamete (bronz)

RIZA KAYAALP

3. GÜN (23.06.2013)
Güreş: Mevlüt Arık (altın), Emrah Kuş (altın), Cenk İldem (gümüş)
Halter: Sibel Şimşek (1 altın, 1 gümüş), Semih Yağcı (gümüş)
Kürek: Hüseyin Kandemir (gümüş), Enes Kuşku&Bayram Sönmez (gümüş)
Yüzme: Kemal Arda Gürdal (gümüş), Dilara Buse Günaydın (bronz), 4×200 Erkek Serbest Bayrak Takımı (bronz)
​Atıcılık: Yusuf Dikeç (gümüş)
Tekvando: Servet Tazegül (bronz), Yaprak Eriş (bronz)
Judo: Feyyaz Yazıcı (bronz), Belkıs Zehra Kaya (bronz)

3.günnnnnn
4. GÜN (24.06.2013)
Güreş: Yasemin Adar (altın), Elif Jale Yeşilırmak (altın), Hafize Şahin (altın), Sümeyye Sezer (gümüş), Burcu Kebiç (gümüş)
Cimnastik: Ümit Şamiloğlu (altın), İbrahim Çolak (gümüş), Ferhat Arıcan (bronz)
Halter: Nezir Sağır (gümüş)
Atıcılık: Halil İbrahim Öztürk (gümüş)

cimnastik2400300
5. GÜN (25.06.2013)
Basketbol: Erkek Milli Takımı (altın)
Güreş: Taha Akgül (altın), Mustafa Kaya (altın) Serdar Böke (altın), Ahmet Peker (bronz)
Atıcılık: Yusuf Dikeç (altın)
Yüzme: Dilara Buse Günaydın (gümüş), 4×100 Karışık Erkek Bayrak Takımı (bronz)
Halter: Figen Kaya (bronz)
Bisiklet:Rasim Reis (bronz)

basketbolllllllll
6. GÜN (26.06.2013)
Güreş: Erhan Bakır (altın), Soner Demirtaş (altın), Rıza Yıldırım (altın)
Boks: Adem Kılıçcı (altın), Ferhat Pehlivan (gümüş), Bünyamin Aydın (gümüş), Fatih Keleş (gümüş), Ali Eren Demirezen (gümüş), Erdal İnanlı (bronz), Mehmet Topçakan (bronz), Avni Yıldırım (bronz)
Atletizm: Fatih Avan (altın), Elvan Abeylegesse (gümüş), Ramil Guliyev (gümüş), Tuğba Koyuncu (bronz), Nimet Karakuş (bronz)
Atıcılık: Yavuz İlnam (bronz)

bokssssssssssss
7. GÜN (27.06.2013)
Atletizm: İlham Tanui Özbilen (altın), Polat Kemboi Arıkan (altın), Ercüment Olgundeniz (gümüş), Ramil Guliyev (gümüş)
Masa Tenisi: Melek Hu (altın), Bora Vang (gümüş), Ahmet Li (bronz)
Futbol: Erkek Milli Takımı (gümüş)
Bocce: Deniz Demir&Benay Gündüz (gümüş)
Yelken: Nazlı Çağla Dönertaş (bronz)

melekkkkkkkkkkkkk
8. GÜN (28.06.2013)
Karate: Serap Özçelik (altın) Ömer Kemaloğlu (altın) Tuba Yenen (altın) Serkan Yağcı (altın) Bahar Erşeker (gümüş)
Plaj Voleybolu: Murat Giginoğlu&Selçuk Şekerci (altın)
Tenis: Çağla Büyükakçay&Pemra Özgen (altın)
Bocce: Seda Geridönmez (gümüş)
Atletizm: Tarık Langat Akdağ (gümüş), Gülcan Mıngır (bronz), 4×100 Erkek Bayrak Takımı (bronz)

serappppppppppppppppp
9. GÜN (29.06.2013)
Karate: Şeyda Burucu (altın), Meltem Hocaoğlu (altın), Enes Erkan (gümüş)
Tenis: Çağla Büyükakçay (altın), Marsel İlhan (gümüş)
Badminton: Neslihan Yiğit&Özge Bayrak (altın), Emre Arslan&Hüseyin Oruç (gümüş)
Bocce: Deniz Demir (altın), Yunus Emre Güngör (bronz)
Atletizm: Burcu Ayhan Yüksel (altın), İlham Tanui Özbilen (altın), 4×400 Bayan Bayrak Takımı (gümüş), 4×400 Erkek Bayrak Takımı (gümüş) Ümmü Kiraz (bronz), Tuğba Koyuncu (bronz), Serpil Koçak (bronz)
Masa Tenisi: Erkekler Takım (altın)
Kano&Kayak: Çağrıbey Yıldırım&Kadir Serhat Yılmaz (bronz)

çağlaaaaaaaaaaaaaa
10. GÜN (30.06.2013)
Badminton: Neslihan Yiğit (altın), Özge Bayrak (gümüş)
Voleybol: Bayan Voleybol Milli Takımı (gümüş)
Hentbol: Erkek Hentbol Milli Takımı (bronz)

neslihanAAA

BRANŞ​​ALTIN​GÜMÜŞ​BRONZ​TOPLAM
​GÜREŞ​14​4​1​19
​HALTER​6​7​1​14
​KARATE​6​2​-​8
​ATLETİZM​5​7​7​19
TEKVANDO​2​24​8
BADMİNTON​2​2​-​4
​JUDO​2​1​4​7
​MASA TENİSİ​2​1​1​4
​TENİS2​1​-​3
BOKS​1​4​3​8
ATICILIK​1​2​1​4
​BOCCE​1​2​1​4
​CİMNASTİK​1​1​1​3
​VOLEYBOL&PLAJ V.​1​1​-​2
​BASKETBOL​1​-​-​1
​YÜZME​-​3​7​10
​KÜREK​-​2​-​2
​FUTBOL​-​1​-​1
​BİSİKLET​-​-​1​1
​ESKRİM​-​-​1​1
​KANO&KAYAK​-​-​1​1
​YELKEN​-​-​1​1
HENTBOL​-​-​1​1
​TOPLAM​47​43​36​126


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.