Buradasınız: Home » Voleybol » “12 Maça 12 Galibiyet”  

“12 Maça 12 Galibiyet”  

“12 Maça 12 Galibiyet”   

Tarihinde ilk kez Bayanlar Voleybol 1. Lig B Grubu’nda mücadele eden PTT Spor Bayan Voleybol Takımı, sezondaki ilk 12 maçını galibiyetle sonuçlandırdı. Takım, “Hedefimiz Sultanlar Ligi” diyor.

“Filenin Güvercinleri”, 2018-2019 voleybol sezonuna adına yaraşır bir şekilde “uçarak” başladı. 1. Lig’de sezon açıldığından bu yana 12 maçta 12 galibiyet elde eden PTT Spor Bayan Voleybol Takımı, Sultanlar Ligi’ne çıkma hedefine kararlılıkla ilerliyor.

Atletizmden basketbola, yüzmeden tekvandoya pek çok branşta millî takım sporcuları yetiştiren PTT Spor Kulübü, Bayan Voleybol Takımı ile de başarıdan başarıya koşuyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) Genel Müdür Yardımcısı ve PTT Spor Kulübü Başkanı Osman Çetinkaya ile PTT Spor Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Bülent Karslıoğlu, Filenin Güvercinleri’nin galibiyet serisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Zirveye yerleştiler

Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bayanlar Voleybol 1. Lig B Grubu’ndaki ilk 12 maçında Mardin Büyükşehir Belediyesi, TVF Spor Lisesi, Pursaklar Voleybol İhtisas, Şanlıurfa Sefa Spor, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent, TED Ankara Kolejliler, Kahramankazan Belediyesi, Bolu Belediyesi, İlbank, Anadolu Üniversitesi, Keçiören Belediyesi Bağlum Spor ve Gümüşhane Gençlerbirliği takımları karşısında üstünlük sağlayan Filenin Güvercinleri, bu önemli başarıyı sıradaki 14 maçta da tekrarlamayı hedefliyor.

“Hedefimiz Sultanlar Ligi”

PTT Spor Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Bülent Karslıoğlu, filede 12’de 12 galibiyetle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yeni kurulan bir takım olarak Lig’de yer almamıza rağmen rakiplerimiz karşısında çok önemli başarılar elde ettik. Takımımız çoğunlukla Süper Lig tecrübesine sahip oyunculardan oluşuyor. Genç, deneyimli ve dinamik bir kadroyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hedefimiz, Sultanlar Ligi’ne yükselmek. Sezon açıldığında ‘Hedefimize adım adım ilerleyeceğiz’ demiştik ama şimdi koşar adım yol alıyoruz” dedi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com