Sprint savaşının galibi Ewan  

Avustralyalı Caleb Ewan bir sprint zaferine daha imzasını atıp 11.etabı kazanan isim oldu. Ewan’ın arkasından ikinciliği Petar Sagan yarış sonrası sıralama dışı bırakıldı.

 Haber: Cem Çetin

Fransa Bisiklet Turu’nun Chatelaillon-Poitiers arasında koşulan 167 km’lik 11.etabını Avustralyalı Caleb Ewan kazandı. Bu seneki turda ikinci etap zaferine imzasını atan Ewan, etap birinciliğini 3 rakibinin önünde kıl payı farkla ulaştı.

Sagan sıralamama dışı

Son 2 km’lik bölümü müthiş bir çekişmeye sahne olan 11.etabı Ewan, son metrelerdeki müthiş atağıyla arkadan gelip, kıl payı farkla ikinci defa rakiplerini geride bıraktı. Toplu sprint finişinde ikinciliği Petar Sagan aldı. Ancak Segan, son metrelerde Van Aert’a dokunduğu için yarış sonrası sıralama dışı bırakıldı. Etapta 3.lüğü alan dünün birincisi İrlandalı Sam Bennett, Sagan’ın sıralama dışı kalmasıyla 2.sıraya yükseldi. Van Aert ise 3.oldu

11.etap sonunda Genel Klasmanda bir değişiklik yaşanmadı. Sloven Primoz Rogliç ilk sıradaki yerini korudu. Sloven pedalı 21 saniye zaman farkıyla Kolombiyalı Egan Bernal takip ediyor. 3.sırada ise 28 saniye zaman farkıyla Guillaume Martin bulunuyor. Tura Perşembe günü 12.etapla devam edilecek. Turun en uzun etabında Chauvigny-Sarran arasında sporcular 217 km pedal basacaklar.