Şampiyonluk İstemeyiz!

Şampiyonluk çok basittir; aynı zamanda zordur da! Trabzonspor bu sezon 3 kez şampiyon olmak için fırsat yakaladı. Ne yaptı? Ben istemem dedi. 

Konyaspor ve Denizlispor ateş hattında. Her ikisi de şampiyonluk adaylarından puan almak isteyecek. Hüseyin hoca, Konya’nın Başakşehir karşısındaki direnci ve galibiyetini beklemiyordu. Oysa taraftar bekliyordu. Bu demektir ki, taraftar, hem teknik adamdan hem de yönetimden daha çok bu işe inanmış.

Trabzonspor Camiası, siyasete, ona buna, hakeme, federasyona kusur bulmasın. Kendi takımına baksın! Denizli maçını almak için Hüseyin hoca ne yaptı? Hangi hamlesi maçı aldırabilirdi? Sosa ve Abdülkadir’i oyundan alması bir yenilgi kabulüdür.

İlk devreyi önde bitirip, ikinci devre 2 ve 3 yapman lazımken, daha 46’da gol yersen, kusura bakma şampiyonluğu hak etmiyorsun.

Üstelik rakibin mağlupken. Ve rakibin, 4-3 mağlup olmasına rağmen, maçın son anına kadar 4 hatta 5’i bulmaya çalışırken.

Maçın teknik analizinde Hüseyin Cimşir’in net yetersizliklerini yazmayacağım. İkinci devre Hüseyin Cimşir’le maç kaybetmiyoruz klişesi de bu şekilde sonlanmış oldu.

Son iki hafta, bir şey çıkar mı dersem sizleri kandırmış olurum. Başakşehir son 2 hafta maçlara çıkmasa, Trabzonspor şampiyon olabilir mi? İnanın buna bile emin değilim.