Peters Fransızların sevindirdi  

8.Etap Fransızlara iki farklı duygu yaşattı. Pinot’dan zafer bekleyen Fransızların yüzünü sürpriz sayılabilecek bir isim olan Peters güldürdü.

 Haber: Cem Çetin

Fransa Bisiklet Turu’nda 141 km’lik Cazères-sur-Garonne-Loudenvielle etabında zafer ev sahibi ülkeden NansPeters(AG2R La Mondiale)’a gitti.

Üç tane 1.kategori yokuşun olduğu 8.etabı Peters, sürpriz sayılabilecek bir performansla kazandı. Son km’deki atağıyla finişi tek başına geçen Peters, etabı ikinci sırada bitiren Leton TomsSkijins’e (TrekSagefredo) tam 47 saniye fark yaptı. Etapta üçüncü olan Carlos Verona (Movistar), Skijins’in hemen arkasında yer aldı.

Fransızların umudu ThibaultPinot ise etap sırasında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle çok fazla zaman kaybedip (25 dakika 23 saniye), turu kazanma şansını yitirdi.

Bardet’nin çıkışı

Sekizinci etap sonunda genel klasmanın ilk 3 sırası aynı kaldı. İngiliz Adam Yates ilk sıradaki yerini korudu. Yates’i 3 saniye zaman farkıyla Sloven Rogliç takip ediyor. 3.basamakta ise 7 saniye farkla Fransız Guillaume Martin bulunuyor. 8.etap sonunda 4.sıraya ise bir başka Fransız sporcu Bardet yerleşti. Yates ile Bardet arasındaki zaman farkı 11 saniye. Pinot’nun rahatsızlanarak turu kazanma şansını yitirmesiyle Fransızların yeni umudu Bardet olacak.

Fransa Bisiklet Turu’nda bugün 9.etap olan 153 km’lik Pau- Laurens etabı koşulacak. Etapta 2 tane 1 kategori yokuş bulunuyor. Pedallar yarını dinlenerek geçireceğinden bugünkü etap pedalların dikkat çekici performanslarına sahne olabilir.