UA-80077055-1
DOLAR 9,2949
EURO 10,7905
ALTIN 528,13
BIST 1.413
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Sağanak Yağışlı
İstanbul
16°C
Sağanak Yağışlı
Sal 17°C
Çar 18°C
Per 17°C
Cum 19°C

Milliler 21 madalya ile Balkan U20’yi zirvede bitirdi  

Milliler 21 madalya ile Balkan U20’yi zirvede bitirdi   
10.02.2020
11.319
A+
A-

İstanbul’da düzenlenen Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, takım halinde şampiyon oldu.

Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen şampiyonada Türkiye, elde ettiği 8 altın, 6 gümüş, 7 bronz madalyayla 4 yıllık geçmişi bulunan organizasyonun en başarılı sonucunu elde etti.

Yarışmalardaki tek Türkiye rekoru ise 4×400 metrede ikinci olan Kadın Milli Takımı’ndan geldi. Sudenaz Kazanççı, Zeynep Kuran, Ezgi Kol ve Zehra Oral oluşan milli takım, 3.51.83 ile ikinci olurken, 20 yaş altı salon Türkiye rekorunu 5 saniye geliştirdi.

Yarışmada madalya alan Türk sporcular şöyle:

Altın madalya:

60 metre: Umut Uysal

400 metre: Berke Akçam

1500 metre: Eren Cantürk

3000 metre: Devrim Kazan

60 metre engelli: Serhat Bulut

Uzun atlama: Yunus Emre Gümüş

4×400 metre bayrak yarışı: Emirhan Koş, Gökdeniz Göçmen, Emirhan Çiftçi, Kubilay Ençü

Gülle atma: Pınar Akyol

Gümüş madalya:

1500 metre: Hakan Buğanlı

3000 metre: Enbiya Yazıcı, Dilek Öztürk

Uzun atlama: Ali Çolak

Gülle atma: Melih Yersel

4×400 metre bayrak yarışı: Sudenaz Kazanççı, Zeynep Kuran, Ezgi Kol, Zehra Oral

Bronz madalya:

Üç adım atlama: Onur Çaparoğlu

Yüksek atlama: Bedirhan Alpagu

60 metre: Zülha Armutçu

3000 metre: Ezgi Kaya

Üç adım atlama: Gizem Akgöz

Sırıkla atlama: Sümeyye Kınar

60 metre engelli: Emre Derya

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.