İyi Uykular Trabzon!  

Futbol Federasyonu’nun Trabzonlu üyelerine de iyi uykular dilerim. Kupa hayırlı olsun.

Trabzonspor açısından sezonun özeti bir final oldu. Hani sezon tek 90 dakika olsa, bu maç olurdu. Bir farkla, Trabzonspor gol yemedi. Şaşırdınız değil mi? Konya’dan 10 dakika’da 3 gol yiyen takım, Alanya’dan 70 dakika gol yemedi.

Maça her zamanki gibi hızlı ve sahayı parselleyerek başlayan Trabzonspor, güzel 1 golle öne geçti. Sonrasında, Aytemiz Alanyaspor tüm sahayı parselleyerek, gollük pozisyonlar üretti. Campi’nin yerinde müdahaleleriyle bordo mavililer ilk kez kalesinde gol görmedi. Gol yemek için çok uğraşsa da başaramadı! Bu kez son dakikada Sorloth’la 2’yi bularak, Türkiye kupasını hak ederek müzelerine götürdüler.

Oyunu akıtan ve kupanın Trabzonspor Müzesi’ne gitmesi için uğraşan Abdülkadir Ömür’e ayrı bir parantez açıyoruz. Sakatlıklar ve diğer etkenler olmasa ondan daha fazla faydalanabilirlerdi.

Newton nasıl bir teknik adam soruma cevap bulabilir miyim diye maçı dikkatle izledim. Ancak emin olamadım. Zaman zaman onun da oyun içinde uyuduğunu gözlemledim. Tıpkı eskiler gibi.

Taraftar haklı olarak Bilal ve birkaç oyuncuya tepkili. Haksız da değiller. Trabzonspor diyorsak, iki çalım atan oyuncunun önüne mukavele koymayacaksın.

Maç esnasında küme düşmenin kalkmasıyla ilgili haberler çıktı. Eğer doğruysa, Trabzonspor’u da Başakşehir gibi şampiyon ilan etmelidir Futbol Federasyonu. Bu karara Ahmet Ağaoğlu imza attıysa da yazık kere yazıklar olsun.

Futbol Federasyonu’nun Trabzonlu üyelerine de iyi uykular dilerim. Kupa hayırlı olsun.