İlk Uyarı!

Krizlerle ve sıkıntılarla boğuşan bir camiaya daha ilk maçta büyük bir uyarı geldi. Yenilgi ne gibi hayırlar getirebilir; öncelikle takviye. Sezona başlamadan bunları yazdık. Zaten geçen sezon bazı bölgelere oyuncu ihtiyacı olan bordo mavililer kaybettikleriyle geçen sezonu arar oldu.

Maçın hemen başında Beşiktaş’ın golüne kadar oyun, siyah beyazlıların yarı sahasında oynandı. Trabzonspor, karşıya topu taşırken başarılı ancak üçüncü bölgede sonuç alamadı. Alması da zor. Pas bağlantılarını yapacak Guilerme, Parmak ve Ömür’e siyah beyazlılar müsaade etmedi.

Kanatta Nwkaeme, santraforda Ekuban’ın yalnızlığı, Beşiktaş’ı cesaretlendirdi. Beşiktaş orta sahası her haliyle Trabzonspor’dan üstündü. Maç başlamadan orta sahalara bakın, Beşiktaş maçı alır derdiniz. Mensah-Oğuzhan-Atiba ve çapa Necip. Hasiç de mücadeleci bir oyuncu. Beşiktaş ne yaptı da 3 gol attı. Kendini yormadan, az tempoyla oynadı ve maçı aldı. Oyunlarına göre 3 gol fazla. Trabzonspor’un bu kadro ile maçı kazanması da sürpriz olurdu. Son anda gelen Abdülkadir Ömür golü, sezon istatistiği için kenara yazılabilir. Uğurcan’ın formsuzluğu da notlarım arasında.

Newton’un ilk maç puanı düşük. Oyuna müdahaleleriyle zayıf kaldı. Bu hep böyle olacak değil ancak teknik adam katkısı hep böyle olacaksa, sezon ağır geçer.

Hakemin Trabzonspor alehyine verdiği penaltı kesinlikle penaltı değildi. Aynısı maçın ilk yarısında Nwkaeme’ye yapıldı, VAR’a bile gitmedi. TFF’nin Ali Şansalan’ı, geçen sezon da benzer hatalar yaptı.

Erken uyarı anlamında Trabzonspor dersini aldı. Top başkanda. Sorloth olsa farklı olabilirdi. Plaza bile olsa Beşiktaş bu kadar takımın üzerine gelemezdi.