“Hoş geldin Tahtakale Kara Kartalspor”

İstanbul Amatör futbol liglerine bir kulüp daha katıldı. Avcılar ilçesinde faaliyet gösterecek olan Tahtakale Kara Kartal spor kulübü, federe oldu. Siyah- Beyaz renklere sahip olan Tahtakale Kara Kartal spor kulübü 2019-2020 futbol Sezonu’nda 2. Amatör Lig’de mücadele edecek.

 Haber: Yılmaz Aktepe

Isparta kule Van Kahvaltı Salonunda kulüp üyeleri ve basın mensupları ile bir araya gelen Kurucu Kulüp Başkanı Yılmaz Canpolat, Küçükçekmecespor altyapı yöneticiliği, TFF 2.Lig BAKspor, Bağcılar Beşiktaş Futbol Okulu ve Avcılar Ispartakule Beşiktaş Futbol Okulu Koordinatörlüğü görevleri yaptığını şuanda 40 yakın yetiştirdiğim Profosyenel futbolcu çeşitli kulüplerde forma girdiğini belirterek, öncelikle ilk hedeflerinin Isparta kule Beşiktaş Futbol Okulunda eğitim gören yetenekli oyunculara lisans çıkartarak onların resmi maçlar oynayarak tecrübe kazanmasını sağlamak olacaktır.

TFF tarafından tescil edilen Avcılar Tahtakale Kara Kartal spor Futbol kulübü önümüzdeki günlerde İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna üyelik başvurusunda bulunduktan sonra lige katılım bedelini yatırarak 2019-2020 sezonu öncelikle alt liglilerinde katılacak. Tahtakale Kara Kartal spor kulübü, Avcılar Isparta kule Beşiktaş Futbol Okulu’nda çalışmalarını sürdüren yetenekli oyuncularına lisans çıkartarak takım halinde lig hazırlıklarını sürdürecek.

İstanbul ve Avcılar ilçesinin yeni spor kulübü olan Tahtakale Kara Kartal spor kulübününde tabi her kulüpte olduğu gibi bizlerin de eksikleri var. Öncelikle takımı bir çatı altında tutmak için bir yerimizin olmasını istiyoruz. Avcılar Belediyemiz bizlere yardımcı olur inancındayım. Bu konu çok önemli. Yeni kurulmamıza rağmen ben başarılı olacağımıza inanıyorum. Hedeflerimiz arasında sağlıklı nesiller yetiştirmek, spor yapmayı sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bunları yaparken de başarı kendiliğinden gelecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.