Hokey Kadınlar A Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu
![Hokey Kadınlar A Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2020/02/hokey_kadinlar_a_milli_takimi_avrupa_ikincisi_oldu...............-700x420.jpg)
A Milli Kadın Salon Hokeyi Milli Takımı, Kadınlar Salon Hokey Avrupa Şampiyonası’nda ikinci oldu. Milliler, böylelikle Avrupa’nın en iyi 8 takımı arasına girmeyi başardı.
Hırvatistan’ın Zelina kentinde 24-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Kadınlar Salon Hokey Avrupa Şampiyonası C2’de mücadele eden A Milli Kadın Salon Hokeyi Milli Takımı, şampiyonayı ikinci sırada tamamlayarak Avrupa’nın en iyi 8 takımı arasına girdi.
7 ülkenin yer aldığı şampiyonada Rusya, İskoçya, Polonya, Hırvatistan, Litvanya ve Galler ile mücadele eden ay-yıldızlılar, 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak namağlup şekilde Rusya’nın ardından ikincilik elde etti. Milliler, bu sonuçla 2022 yılında düzenlenecek Avrupa’nın en iyi 8 ülkesinin bulunduğu şampiyonaya katılma hakkı elde etti.