Gençler Türkiye Şampiyonası Başlıyor

İleriki yıllarda A Milli Takım’da şampiyonluklar yaşamayı hedefleyen genç güreşçiler, Denizli ve Yalova’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda mindere çıkacak.

Ocak ayında Kütahya, Kırşehir ve Erzincan’da gerçekleştirilen grup müsabakalarında mücadele ettikleri sıkletlerde ilk 10 sırada yer alan sporcular, Güreş Federasyonu tarafından Denizli’de organize edilecek Genç Erkekler Serbest Stil Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya için güreşecek.

50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 ve 120 kiloda düzenlenecek şampiyona, 06 Şubat Cuma günü saat 10:00’da Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda başlayacak ve 08 Şubat Pazar günü sone erecek. Organizasyon sonunda kürsüde yer alan sporcular, milli takım aday kadrosuna girmeye hak kazanacak.

MİNDERİN SULTANLARI, YALOVA’DA MİNDERE ÇIKACAK

2014 yılında Polonya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda takım halinde üçüncü olan genç kadın güreşçiler, bu sene de milli takıma girebilmek için Türkiye Şampiyonası’nda performans sergileyecek. Genç Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası, 07 Şubat Cumartesi günü saat 10:00’da Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda start alacak.

2020 Tokyo Olimpiyatları yolunda genç sporculara büyük önem verdiklerini ve bu doğrultuda yatırımlar yaptıklarını ifade eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Denizli ve Yalova’da boy gösterecek güreşçilere de başarılar diledi.