Eğitim Kurulunun Çağ Atlatan Kararı

Uzun yıllardan beri eğitim kurulunun önemini defalarca anlatmama ve yazmama rağmen , maalesef uzunca bir süre insanlara makam lütfetme kurulu olarak kullanıldı.
Sadece görevlendirme, gönderme makamı olmaktan öteye gidemedi.

Son yıllarda bilhassa 2013/2015 yıllarında eğitim kurulu Karaté Federasyonu bünyesinde hak ettiği yerin farkındalığını hissettirmiştir.
Daha sonra fincancı katırlarını ürküten eğitim kurulu , bugünkü ideal seviyede ki üyeleri ile yola devam kararı almıştır.
Gel gelelim eğitim kurulunun çıtasının oldukça yüksekte olduğunu 16.11.2019 tarih ve 182 nolu yönetim kurulu kararı ile öğrenmiş oldum.
Çok gururlandım, göğsüm kabardı !

Dedim ki vallahi bravo, dolu dolu 48 yılını bu sanata ver,24 saatini karate ile yat kalk , ama bu konuyu ES !  geç..
Utandım yerin dibine girdim.. Karate do Camiamdan özür diliyorum.
Bu hassas önemli konuyu nasıl aklıma ve  gündeme getiremediğim için.

Bakın dünyada evrim niteliğindeki Karate Federasyonu Eğitim ve DAN Kurulu Yönetmenliği ; (Bir yere oturun ve sıkı sıkı tutunun)
Madde 24/5: 7 ve üst dan’lar için aşağıda belirlenen kriterlere haiz olanlar;
a) 1.Dan dahil bulunduğu dan aralığını madde 19/a bendi gereği bekleme sürelerini toplam olarak yıllara göre dolduran,( bir şey anladınız mı!Sanki süresi dolmayan alıyormuş gibi )
b) Eğitim ve Dan kurulunda aralıksız BAŞARI  ile 6 yıl görevini ifa eden, ( eğitim kurulunda BAŞARILI olmak! Ne demek ? )
c) 20 yıl karatede aralıksız aktif hizmet eden ( ama ! Antrenör olarak) ve halen aktif olduğunu onaylaması halinde Eğitim ve Dan talimatı madde 18/e bendi ve ilgili maddeler gereği 2 yıl ÖNCESİNDEN SINAVA GİRMEYE HAK ELDE EDER. ( 8. Dan da sınav mı var da !? Biz girmiyoruz)
Eğitim ve Dan kurulu üyelerimiz; Yahu Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Allah ne muradınız varsa versin! Asrın kararı..
8 ve 9 Dan seviyesine gelen kişi İKO KOKORO halinde olmalıdır yani  sabrın son aşaması olan SABUR sahibi olmalıdır.
Ya kardeşim insan 38.5 yıl karate yapmış, dile kolay tam tamına 38.5 yıl. 2 yıl daha beklemesinin ne mahsuru VARRRRR !
Ve ne hikmetse 6 yıl başarılı hizmet vermişse, yorulmuştur. Hakkıdır diye ! 2 yıl erken Dan ‘veriyorsun.
Sustummmm!
Sevgilerimle. Oss
Sensei Hakan Alpay