Bayanlarda ŞOK mağlubiyet  

ABD Açık’ta ikinci tur maçlar başladı. Tek bayanlarda günün sürprizini Fransız Caroline Garcia gerçekleştirdi. Fransız raket, 1 numaralı seri başı Karolina Pliskova’y ı turnuvanın dışına itti.

 Haber: Cem Çetin

ABD Açık’ta ilk büyük sürpriz gerçekleşti. Tek bayanlarda 1 numaralı seri başı Çek raket Karolina Pliskova ikinci turda havlu attı. Halep ve Barty’nin yokluğunda tek bayanların 1 numaralı seri başı raketi olarak turnuvaya katılan 28 yaşındaki Pliskova, ikinci tur maçında Fransız Caroline Garica karşılaştı.

Pliskova’nın erken vedası

Sıfatına yakışmayacak bir performansla maça başlayan Pliskova ilk seti 6-1 kaybetti. İkinci set birinciye oranla daha çekişmeli geçti. Her ne kadar Çek raket maça tutunmaya çalışsa da WTA 50.si Garcia, Pliskova’nın geri dönmesine izin vermedi. Tie-break’e giden seti alan Garcia 1 saat 33 dakika süren maçı da 2-0 kazanıp adını 3.tura yazdırdı. Maç boyunca 33 winnera imzasını atan Garcia, bu performansıyla tur kapısını açarken, bu toplam Pliskova da 3 ile sınırlı kaldı. 3.turda Garcia, ABD’li Brady ile karşılaşacak.

Pliskova ile üzülen Çekleri Kvitova sevindirdi. Tek bayanların 6 numaralı seri başı raketi PetraKvitova, ikinci tur maçında Ukrayna’dan Kozlova’yı 7-6 ve 6-2’lik setlerle 2-0 mağlup etti.  Tek bayanlarda bir başka sürpriz sonuç Mladenoviç-Gracheva maçından geldi. Turnuvanın 30 numaralı seri başı raketi olan Mladenovic, 20 yaşındaki isimsiz Rus rakibine (WTA: 102) 1-6, 7-6, ve 6-0’lık setlerle 2-1 yenildi ve elendi.

Günün diğer maçlarında Japon Osaka (SB:4), Hırvat Martiç (SB:8), Estonyalı Kontaveit (SB:14), Alman Kerber (SB:17), Kazak Putintseva (SB:23), Polonyalı Linette (SB:24), ABD’li Brady (SB:28) tur atlayan seri başı raketler olurken, 11 numaralı seri başı Kazak Rybakina, 12 numaralı seri başı Çek Vondrousova, 13 numaralı seri başı ABD’li Riske ve30 numaralı seribaşı Leton Sevastova New York macerasını ikinci turda noktaladılar.

Djokoviç set kaybetti

Tek erkeklerin 1 numaralı seri başı raketi Sırp Novak Djokoviç, tie breake giden ilk seti kaybettikten sonra İngiliz rakibi Edmund’u 6-3, 6-4 ve 6-2’lik setlerle 3-1 mağlup etti ve 3.tura yükseldi. Tur atlayan bir başka seri başı raket Alman A.Zverev (SB:5) oldu. Zverev, ikinci tur maçında ABD’den Nakashima’yı 7-5, 6-7, 6-3 ve 6-1’lik setlerle 3-1 mağlup etti.

Tek erkeklerde ikinci tur maçların kazanıp tur atlayan diğer seri başı raketler Yunan Tsitsipas (SB:4), Belçikalı Goffin (SB:7), Kanadalı Shapopalov (SB:12), ABD’li Fritz (SB:17), İspanyol Busta (SB:20), Sırp Krajinovic (SB:26), Alman Struff (SB:28) ve Fransız Mannarino (SB:30) olarak sıralandılar.