“Ata sporuna destek sürecek”  

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’i ziyaret etti. Böcek, Ata sporuna verdikleri desteği sürdüreceklerini söyledi.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Başkan Böcek ata sporuna her zaman destek veren bir belediye başkanı olduğunu belirterek, geçen dönem birlikten ayrılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ne üye olması için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ağırlayan Başkan Muhittin Böcek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Elmalı, Demre, Finike, Kumluca ve Gazipaşa Belediye Başkanları’nın da hazır bulunduğu ziyarette ana gündem yağlı güreşler olurken, işbirliği konusu da ele alındı.

GELECEĞİN GÜREŞÇİLERİNİ YETİŞTİRECEĞİZ

Antalya’da güreş sporunun son derece önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Böcek, “Antalyamız 1352 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en eski spor organizasyonlarından biri olan Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne ev sahipliği yapan bir şehirdir. Şehrimizde çok değerli pehlivanlar yetişmektedir.

Belediyemizin güreşçisi Ali Gürbüz 658. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başpehlivan olarak altın kemeri Antalyamıza hediye etti. Ata sporuna verdiğimiz önemin bir  göstergesi olarak geleceğin güreşçilerini     yetiştirmek üzere geçen dönem yapımı durdurulan Sedir Spor Kompleksini de  tamamlayarak hizmete açacağız” dedi.