Ağrı Gençlerbirliği Spor’da İlhami Aslankılıç dönemi
![Ağrı Gençlerbirliği Spor’da İlhami Aslankılıç dönemi](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/11/116-700x420.jpg)
Ağrı’nın son dönemlerdeki en önemli spor kulüplerinden biri haline gelen Ağrı Gençlerbilirği Spor’da, kulüp başkanı Mahmut Yıldırım’ın görevi bırakmasından sonra yapılan olağanüstü Genel Kurul’da İlhami Aslankılıç başkan olarak seçildi.
Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen Olağanüstü genel kurul toplantısında divan bakanlığını Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, katip üyeliği Cihat Yıldırım ve Güven Sorguç yaptı.
Ağrı Gençlerbirliği Spor’un iyi bir çıkış yakaladığını ve Ağrı futbolunda söz sahibi takımlardan bir olduğunu söyleyen Eski Bakan Mahmut Yıldırım ” İy bir aşamaya gelen kulüpte artık yeni bi heyecanın olması gerektiğini düşünerek görevimi bırakıyorum. Her zaman bu kulübün yanında bir destekçisi olacağım.” dedi.
Genel Kurulda başkan olarak seçilen İlhami Aslankılıç ise ” Bu güne kadar bu kulübe ve dolaylı olarak Ağrı’nın sporuna hizmet eden tüm büyüklerime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ağrı Gençlerbirliği Spor, sezonluk bir takım değil. Ağrı’nın gündeminde yer alan hatta gündemini belirleyen takımlardan biri. Bu kulübün her hareketinin Ağrı tarafından takip ediliyor olması, kulübün kalitesini ortaya koyuyor. Bizde yeni arkadaşlarımızla bu takımın çizgisini kaybetmeden, Ağrı’da her kesimin destek verebileceği bir yapı haline getirerek başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz. Hedeflerimiz büyük. İnşallah hedeflerimizi yönetim kurulumuzla birlikte kamuoyuyla paylaşacağız” dedi
Kongrelerin önemine değinen As Başkan Dinçer Bulut ise ” Geçen yıl Ağrı futbolunda yakaladığımız ivme, Ağrı futboluna kattığımız heyecan ortada. İnsanlar hala Ağrı Gençlerbirliği Spor taraftarı olarak kalıyorsa, bu iyi bir iş çıkarttığımız anlamını taşıyor ” dedi
Kongre sonunda yeni başkan İlhami Aslankılıç tebrikleri kabul etti.