Türkiye 3 bant bilardo şampiyonası başladı
![Türkiye 3 bant bilardo şampiyonası başladı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/05/1-700x420.jpg)
Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası ikinci etabı 824 sporcunun katılımı ile Kapadokya Ürgüp ilçesinde başladı.
Haber: Fatih Bacak
2.Etap Müsabakaları Erkekler – Kadınlar ve Gençler kategorilerinde düzenleniyor.Ürgüp Spor Salonunda düzenlenen şampiyona açık katılımlı olarak yapılmaktadır.Türkiye Bilardo Federasyonu Teknik Sorumlusu Halim Doruk yaptığı açıklamada : ” 824 sporcunun katılımı ile başlayan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 10 Mayıs tarihinde sona erecek dedi. Doruk, “Yılda dört etaplı yaptığımız Türkiye Şampiyonası’nın ikinci etabını Ürgüp’te yapıyoruz. Şampiyonaya 824 sporcu ile başladık. An itibariyle turnuvamız da 2. Tur müsabakaları yapılıyor , Bilardist camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Bu turnuva da Dünya Şampiyonu sporcularımızda mücadele ediyor. Tabi bu etaplarda alınacak puanlar kişilerin sıralamalarını belirliyor. Yıl sonunda Türkiye Bilardo Federasyonu milli takımı belirlenmesi için önemli maçlar söz konusu olacak. Arkadaşlarımızın hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başlayan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 10 Mayıs tarihinde oynanacak olan final müsabakaları ile sonra erecek.