Bu yıl on beşincisi düzenlenen, Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK-Kış Trofesi’nin üçüncü ayağı, 27-28 Şubat tarihlerinde 54 tekne ve 450 sporcunun katılımıyla yapıldı. Tekneler ilk yarışta 8-10 knot ve ikinci yarışta da 15-18 knot arası rüzgârda mücadele ettiler. İlk iki ayakta gösterdiği başarılı performansını devam ettiren Arkas Sailing Team, üçüncü ayakta da birincilik derecesini elde etti.Türkiye’deki en iyi yarışçılarının büyük ilgi gösterdiği CFM – BAYK Kış Trofesi’nde ARKAS Sailing Team; Serhat Altay,Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey ve Fikret Oral’dan oluşan kadrosuyla yarışıyor. Flying Box teknesiyle IRC A-0 kategorisinde yarışan Arkas Sailing Team, daha önce de başarılarıyla adından söz ettirdiği BAYK Kış Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor. Kış trofesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 7 ayaktan oluşacak ve 22 Mayıs 2016 da yapılacak ödül töreni ile de sona erecek. |