Buradasınız: Home » Güreş » Türkiye Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası    

Türkiye Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası    

Türkiye Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası      

Büyük Yıldızlar Greko-Romen Türkiye güreş şampiyonası sona erdi. Ankara Taha Akgül spor salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya 300 sporcu katıldı.

Organizasyonda 45 kiloda Umut Çoban, 48 kiloda Berat Keskin, 51 kiloda Barış Erbek, 55 kiloda Seyitcan Baytekin, 60 kiloda Mert İlbars, 65 kiloda Muslim Barga, 71 kiloda Abdullah Ateş, 80 kiloda Yusuf Gölbaşı, 92 kiloda Oktay Demir ve 110 kiloda Atalay Aydemir birinciliği elde etti.

Kulüpler sıralamasında Ordu Büyükşehir Belediyespor zirvede yer alırken, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ikinci, Manisa Akhisar Belediyespor ise üçüncü oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “3 gün boyunca süren şampiyonada Büyük Yıldızlar Greko-Romen güreşçilerimiz kıyasıya mücadele ettiler. Özellikle finallerde çok zevkli maçları izledik. Bu gelecek adına bizleri sevindirdi. Göreve geldiğimiz gün başlattığımız alt yapı seferberliği meyvelerini veriyor. Ben burada mücadele eden sporcuların gözlerindeki mücadele azmini gördüm. Buradan Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonları çıkacağına olan inancım tam. Türkiye şampiyonasında dereceye giren tüm güreşçilerimizi ve onları yetiştiren antrenörlerini kutluyor, bundan sonrada başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.

 

4 Paylaşımlar

© 2011 Powered By atokyayinlari.com