DOLAR 32,5633
EURO 34,9059
ALTIN 2.427,50
BIST 9.722,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Per 21°C
Cum 19°C
Cts 18°C
Paz 18°C

Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi

22.06.2015
A+
A-

 

14-17 Haziran 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılan 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

 

761 sporcunun katıldığı 988 maç, 1099 set ve 35176 sayının oynandığı şampiyonada, minik sporcuların performansları göz doldurdu.

3-5 Temmuz 2015 tarihinde Romanya’da yapılacak olan 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’na seçme niteliği de taşıyan şampiyonada derece alan sporcular;

 

Tek erkeklerde;

  1. Nurullah Saraç Ankara Egospor
  2. Anıl Tutal Ankara Egospor
  3. H.Berkay Günbaz İstanbul G.O.P. Bld.
  4. Emircan Gürsoy Erzincan Gençlik

 

Tek kızlarda;

  1. Azra Kurutan Eskişehir Spor
    2. Ayşegül Yemişen Eskişehir Spor
    3. Ayça Hava                Ankara Egospor
    3. Ayça Özgür              Bursa Osmangazi Bld.

 

         Çift Erkekler

  1. Nurullah Saraç+Anıl Tutal Ankara Egospor
  2. Oğulcan Genç+Furkan Saraç Ankara Egospor
  3. Emirhan Budak+Samet Özdemir Erzincan Özel İdare
  4. Emircan Gürsoy+Yusuf Eren Nalbant Erzincan Gençlik

 

Çift Kızlar

  1. Azra Kurutan+Ayşegül Yemişen Eskişehir Spor
  2. Gizem Ayna+Ayça Hava Ankara Egospor
  3. Yasemin Bektaş+Cansu Erçetin Erzincan Türk Telekom
  4. Edanur Demir+Ayça Özgür Bursa Osmangazi Bld.

 

Karışık Çiftler

  1. Furkan Büyükgöze+Nisanur Tunçer Samsun N.Erbakan SK
  2. Emirhan Budak+Cansu Erçetin Erzincan Özel İdare/Erzincan Türk Telekom
  3. Bedirhan Karıman+İrem Koç Bursa Osmangazi Bld.
  4. Hakan Muhsin Hocaoğulları+Sıla Orak Hatay Gençlik/Bursa Yıldırım Bld.

 

Şampiyonada sporcularının aldıkları puanlara göre antrenör ve kulüp sıralaması ise şu şekilde oldu;

 

Antrenör Sıralaması

1-Fatih Kaymaz-Günaydın Kılıç

2-Uğur Erçetin-Murat Sönmez

3-Nihat Horasan

4-İshak Yıldız

5-Şule Özmekik

6-Mehmet Yanık

6-Ömer Aydoğmuş-Kerem Kaylı

8-Beyhan Özgür

 

Kulüp Sıralaması

1-Ankara Egospor

2-Eskişehir Spor

3-Bursa Osmangazi Bld.

4-Erzincan Türk Telekom

5-Erzincan Gençlik

5-Erzincan Özel İdare

5-Samsun N.Erbakan

8-İstanbul G.O.P. Bld.

8-Bursa Yıldırım Bld.

 

Şampiyonada dereceye giren sporcu, antrenör ve kulüplere madalya ve kupalarını Federasyon Başkanımız Murat Özmekik verdi.

 

Temmuz ayı başında yapılacak balkan şampiyonasında sporcularımıza başarılar diliyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.