Buradasınız: Home » TEKVANDO » Türk Tekvandocular 12 madalya kazandı

Türk Tekvandocular 12 madalya kazandı

Türk Tekvandocular 12 madalya kazandı

Tekvando 4. WT Başkanlık Kupası’nın dördüncü gününde Türk Tekvandocular 12 madalya kazandı.

Antalya’da 66 ülkeden 2094 sporcunun mücadele ettiği 4. WT Başkanlık Kupası heyecanı dördüncü gün müsabakalarıyla devam etti. Dördüncü günde gün genç erkekler kategorisinde mücadeleler yapılırken, 801 sporcunun mücadele ettiği zorlu mücadeleler sonunda Türk sporcular, 4 altın,  3  gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Aynı zamanda kota müsabakası özelliği taşıyan kupada madalya kazanan 12 sporcu, 2019 Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonasına katılmak için ekstra kota kazandı. Türkiye, üçüncü gün müsabakalarında genç bayanlarda 2 kota daha kazanmıştı.

Avrupa Tekvando Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Tekvando Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya, alınan sonuçların yaptıkları doğru işlerin teyidi olduğunu söyledi. Sağırkaya, “Burada çok zorlu mücadeleler yapılıyor. Türk sporcuların aldığı sonuçlar federasyonumuzun ne kadar doğru adımlar attığını gösteriyor. Türk Tekvandosu doğru adımlarının karşılığını bundan önceki olimpiyat oyunlarında olduğu gibi başta 2020 olmak üzere önümüzdeki olimpiyatlarda da almaya devam edecek ve ülkesini gururlandıracak” ifadelerini kullandı.

Toplam 6 gün sürecek 4. WT Başkanlık Kupası beşinci gününde büyük bayanlar kategorilerindeki müsabakalarla devam edecek. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılım yolunda önem taşıyan müsabakalarda iddialı Türk Tekvandocular  tatamiye çıkacak.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com