Buradasınız: Home » TEKVANDO » Tekvandoda Server ve Azra Avrupa Şampiyonu oldu  

Tekvandoda Server ve Azra Avrupa Şampiyonu oldu  

Tekvandoda Server ve Azra Avrupa Şampiyonu oldu   

Avrupa Gençler Tekvando  Şampiyonası’nın ilk gününde Türkiye 2 altın madalya birden kazandı.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından İspanya’nın Marina D’or bölgesinde düzenlenen Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nda ilk gün müsabakaları gerçekleştirildi. 45 ülkeden 575 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde erkeklerde 45, 48, 51, 55 kızlarda ise 42, 44, 46 ve 49 kilolarda müsabakalar yapıldı. Şampiyonaya 34 sporcu ile katılan Türkiye’yi ilk gün müsabakalarında 8 sıklette 11’i erkek 5’i kız olmak üzere 16 sporcu temsil etti.

Türkiye, ilk gün müsabakalarında 2 Avrupa Şampiyonluğu birden kazandı.  Erkekler 48 kiloda Server Balaban ve kızlar 44 kiloda Azra Çavuş, altın madalyanın sahibi oldu. Sporcular, şampiyonluklarının ardından Ay-yıldızlı bayrakla tur atarken, İstiklal Marşımız İspanya’da 2 kez okundu.

BAŞKAN ŞAHİN: “ALTYAPIYA VERDİĞİMİZ ÖNEMİN KARŞILIĞINI ALIYORUZ”

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin,  “İki sporcumuz ilk gün müsabakalarında 2 altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Altyapıya verdiğimiz önemin karşılığı olan bu güzel sonuç gelecekte işallah onlara büyük başarıların kapısını açacak. Türkiye, olarak gururluyuz, sevinçliyiz. Kalan müsabakalarda da en iyi sonuçları almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Üç gün sürecek şampiyonanın ikinci gününde 6 sıklette 9 Türk sporcu madalya mücadelesi verecek.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com