Buradasınız: Home » Basketbol » Son topa kadar mücadele

Son topa kadar mücadele

Son topa kadar mücadele

ING Basketbol Süper Lig’inin 20. Haftasında Bahçeşehir Koleji, TOFAŞ’a konuk oldu. Uzunca bir süre dengeli bir mücadeleye sahne olan maçın son bölümünde daha az hatayı ev sahibi ekip yapınca, Bahçeşehir Koleji müsabakadan 77 – 76’lık skorla mağlup ayrıldı ve bu sezon ligdeki 14. mağlubiyetini aldı.

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, JamalJones, MangokMathiang, Hadi Özdemir ve Dwight Hardy; ev sahibi ekip TOFAŞ ise Barış Ermiş, DJ White, SammyMejia, Tarik Phillip ve Devin Williams beşiyle başladı.

İki ekip de maça dengeli başlarken, Bahçeşehir Koleji ilk çeyreğin bitimine 4 dakika 55 saniye kala Dwight Hardy’nin üçlüğüyle skoru 9 -12’ye getirince ev sahibinin molası geldi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da savunma disiplinini artırdı ve maçın ilk dörtte birlik bölümü, Bahçeşehir Koleji’nin 18 – 17’lik üstünlüğüyle geçildi.

Bahçeşehir Koleji, ikinci çeyreğe hücumdaki ritmini kaybederek başladı ve devrenin bitimine 7 dakika 2 saniye kala ev sahibi ekip, skorda 23 – 20 öne geçince molaya başvuran taraf bu kez Bahçeşehir Koleji oldu. Molanın ardından fark uzunca bir süre 1 ila 6 bandında seyretti ve TOFAŞ, soyunma odasına 37 – 31 önde gitti.

Bahçeşehir Koleji, soyunma odasından savunmadaki sertlik seviyesini daha da artırarak döndü ve üçüncü çeyreğin sonuna 4 dakika 48 saniye kala gelen televizyon molasına farkı 3 sayıya indirerek girdi (44 – 41). Çeyreğin son bölümünde ev sahibi ekip oyunun kontrolünü ele geçirdi ve maçın son dörtte birlik bölümüne 60 – 48 önde girdi.

Bahçeşehir Koleji, son çeyreğe 6 – 0’lık bir seriyle başlayıp skoru 60 – 54’e getirince maçın bitimine 8 dakika 12 saniye kala TOFAŞ molası geldi. Molanın ardından çekişmeli bir mücadeleye sahne olan son bölümde

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri; 29 sayıyla Trae Golden (9 asist, 5 ribaunt), 18 sayıyla MangokMathiang (11 ribaunt, 4 top çalma) ve 10 sayıyla Dwight Hardy (1 asist, 1 blok) oldu.

Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında 29 Şubat Cumartesi günü Akatlar Spor ve Etkinlik Salonu’nda Darüşşafaka Tekfen’i ağırlayacak.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com