Serap Özçelik Arapoğlu, Tokyo’ya Veda Etti
![Serap Özçelik Arapoğlu, Tokyo’ya Veda Etti](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2021/08/Serap-Ozcelik-Arapoglu-Tokyoya-Veda-Etti-700x420.jpg)
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda karatede kadınlar kumite 55 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, grup maçlarında elendi.
Nippon Budokan’da düzenlenen karate müsabakalarında Serap Özçelik Arapoğlu, kumite 55 kiloda A Grubu’nda mücadele etti.
İlk maçında İranlı Sara Bahmanyar‘la karşılaşan Serap, son 7 saniye kala rakibine 3 puan verdi ve 5-4 kaybetti. Serap, ikinci maçında Bulgaristan’dan Ivet Goranova karşısında 1-0 öne geçmesine rağmen, rakibine 5-1 kaybetti.
Milli karateci son maçında ise Çin Taipeisi’nden Tzuyun Wen‘le karşılaştı. Yarı finale yükselmesi için rakibini 3 farklı yenmesi gereken Serap, 1-0 öne geçtiği sırada sol bacağından sakatlık geçirdi. Tedavisinin ardından maça dönen Serap, rakibine 5-4 yenildi.
Gruptaki 3 maçını da kaybeden Serap, Tokyo 2020’ye veda etti.