DOLAR 32,1981
EURO 34,9760
ALTIN 2.515,71
BIST 10.932,70
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Açık
İstanbul
25°C
Açık
Çar 22°C
Per 23°C
Cum 23°C
Cts 22°C

Optimist Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

25.06.2014
A+
A-

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2014 faaliyet programında yer alan Optimist Türkiye Şampiyonası, sona erdi.

16-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Hatay Arsuz ’da gerçekleştirilen şampiyonaya, 9 ilden, 21 kulüp olmak üzere, 117 sporcu, 40 hakem, 28 antrenör  idareci katıldı.

Optimist Milli Takımı’nın son seçme kriter yarışı olan şampiyona sonunda, ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek sporcular da belirlendi.

Şampiyonaya ve ödül törenine Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli lBaşkanvekili Nuh Naci Kuriş ve Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yentür de katıldı. Ödül töreninde konuşma yapan Başkan Serhat Belli, Federasyonumuzca düzenlenen yurtiçi yarışların başarısına ve Türkiye’nin uluslararası arenadaki temsiline dikkat çekti.

Şampiyonada dereceye giren sporcular ve kulüpleri:

OPTİMİST GENEL

Rasim Yaşar                 ARM Urla Yelken Kulübü-İZMİR

Atıl Api                         Fenerbahçe Yelken Şubesi-İSTANBUL

Yiğit Yalçın Çıtak          Turgutreis Yelken Kulübü-MUĞLA

Efe Tulcalı                    Era Bodrum Yelken Kulübü-MUĞLA

Tansu Emir Şarlak         İstanbul Yelken Kulübü-İSTANBUL

OPTİMİST KIZLAR

Melike Ece Kırmacı       Samsun Yelken Kulübü-SAMSUN

Sedef Şener                 İstanbul Yelken Kulübü-İSTANBUL

Ece Göksu Gök            Karşıyaka Yelken Kulübü-İZMİR

OPTİMİST JUNİOR – ERKEK

Derin Baytur                 Karşıyaka Yelken Kulübü-İZMİR

Umut Kartal                  Era Bodrum Yelken Kulübü-MUĞLA

Şazi Kerem Balanlı        Fenerbahçe Yelken Şubesi-İSTANBUL

Okyanus Arıkan            ARM Urla Yelken Kulübü-İZMİR

Tansu Erin Şarlak          İstanbul Yelken Kulübü-İSTANBUL

OPTİMİST JUNİOR – KIZ

Okyanus Arıkan            ARM Urla Yelken Kulübü-İZMİR

Zülal Alev Erkan           Tekirdağ Yelken Kulübü-TEKİRDAĞ

Lara Cindoğlu               ARM Urla Yelken Kulübü-İZMİR

OPTİMİST JUNİOR 2005 DOĞUMLULAR – ÖZEL ÖDÜL

Gürkan Arsan               Marmara Yelken Kulübü-İSTANBUL

Tan Onat Öğütçü          Çeşme Yelken Kulübü-İZMİR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.