Buradasınız: Home » Badminton » Neslihan Yiğit’ten altın madalya  

Neslihan Yiğit’ten altın madalya  

Neslihan Yiğit’ten altın madalya   

Yonex Uluslararası Macaristan Badminton Şampiyonası’nda milli sporcu Neslihan Yiğit, tek kadınlarda şampiyon oldu.

Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın Budaörs kentinde gerçekleştirilen organizasyona 32 ülkeden 223 sporcu katıldı.

Dört gün süren şampiyonayı Türkiye, 1 altın ve 2 bronz olmak üzere 3 madalyayla tamamladı.

Milli badmintoncu Neslihan Yiğit, tek kadınlar finalinde Bulgar Mariya Mitsova’yı 2-0 yenerek altın madalya kazandı.

Aliye Demirbağ’dan Bronz Madalya

Tek Bayanlar kategorisi 3.sü olan Milli Badmintoncu Aliye Demirbağ, ilk tur ve ikinci turda Estonyalı rakibi Getter Saar’ı 2-0, Macar rakibi Vivien Sandorhazi’yi 2-1 mağlup etti. Çeyrek final de takım arkadaşı 2016 Rio Olimpiyat Sporcusu Özge Bayrak ile karşı karşıya gelen Demirbağ, Bayrak’ı 2-1 mağlup ederek, yarı finale yükseldi. Yarı final de ise Bulgar rakibi Mariya Mıtsova’ya 2-0 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci’den Bronz Madalya

Çift Bayanlar kategorisi 3.sü olan Milli Badmintoncu Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, sırasıyla Fransız rakipleri Vimale Herıau & Margot Lambert’i 2-1, Dinamarkalı rakipleri Anne Katrine Hansen & Marie Louise Steffensen’i 2-1 mağlup ederek, yarı finale yükseldi yarı final de ise Rus rakipleri Ekaterina Bolotova & Alina Davletova’ya 2-0 mağlup olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek,  desteklerinin artarak devam etmesini istedi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com