Buradasınız: Home » Diğer » Ne Yiyelim Ne İçelim Güveniliri Nasıl Seçelim toplantıları başlıyor  

Ne Yiyelim Ne İçelim Güveniliri Nasıl Seçelim toplantıları başlıyor  

Ne Yiyelim Ne İçelim Güveniliri Nasıl Seçelim toplantıları başlıyor   

Çok sayıda sivil toplam örgütü önderinin bir araya gelerek kurduğu Güvenilir Ürün Platformu’nun bilgi kirliliğini önlemek için başlattığı “Ne Yiyelim, Ne İçelim, Güveniliri nasıl seçelim” toplantıları başlıyor.

 Güvenilir Ürün Platformu’nun “Ne Yiyelim Ne İçelim Güveniliri Nasıl Seçelim” başlığı ile hayata geçirdiği toplantılar dizisinin ilki 28 Şubat Cuma günü gıda sektörünün önde gelen isimlerin katılımıyla yapılıyor.

Taksim’deki Elite Word İstanbul Oteli’nde saat 10.00’da başlayacak toplantının açılışını Herbalife İdari İlişkiler Direktörü Samet Serttaş yapacak.

Güvenilir Ürün Platformu ve Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünü yapacağı etkinlikte Aroma Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol ve Bereket Döner CEO’su M. Nezif Emek görüşlerini aktaracak.

Toplantı ile ilgili görüşlerini aktaran Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe, “Son dönemde tükettiğimiz gıda ürünleri konusunda bilen bilmeyen herkes konuşuyor. Bilgi kirliliğini önlemek, konuyla ilgili muhatapları kamuoyunun karşısına çıkarmak ve güveniliri nasıl seçeceğimizi tartışmak için toplantılar başlatma kararı aldık. Bilgi kirliliğini önlemek için yola çıktığımız bu toplantılar tüm hızıyla devam edecek. Bu konuda gerçeğe ulaşmak isteyen herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

Güvenilir Ürün Platformu İcra Kurulu Kurulu Başkanı Talip Bayram da toplantıların sadece gıda ile değil başka sektörlerle de devam edeceğinin bilgisini vererek, “Esas sıkıntı gıdada ve bu konuda toplantılar devam edecek. Bal, sebze, meyve her konuyu işleyeceğiz. Sosyal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” diye konuştu.

 

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com